Mieheni haluaa harrastaa meditointia
Suutuin kun vaatii olkkarin itselleen hiljaisena tunniksi illaksi. Vetäytyköön joo, mutta sitten tulee ero viikko viikko systeemillä. Meditoikoon omat viikot sit. 3 lasta meillä
Kommentit (7)
Mikäs ongelma tuo on? Kakarat ja sinä voitte mennä mainiosti ulos sen tunnin ajaksi, meneepä ulkona nopeasti parikin tuntia. Jos mies siitä tyytyväiseksi tulee, niin harrastushan se tuokin on. Ajaksi voi sopia myös vaikka klo 16-17, joten mies järjestäköön menonsa sen mukaan.
Sinulla on poikkeuksellisen fiksu mies.
Kerro hänelle että se on hullun hommaa.
Ja mikähän ongelma sinulla siis on miehesi meditoinnissa? Meditoinnista tulee hyvä ja rauhallinen olo, mikä vaikuttaa positiivisesti miehesi hyvinvointiin. Suosittelen sinullekin!
Jos lapset ovat vielä päiväunia nukkuvia, mies harrastakoot silloin. Tai herää aamuisin ennen kuin lapset, tai harrastaa kun lapset ovat nukahtaneet. Tai sitten opetelkoot kävelymeditoinnin ja lähtee itse ulos tunniksi. Tai ruuan jälkeen jää itse keittiöön. Meditointiin ei tarvita hiljaisuutta, siinä pitää opetella sulkemaan itse ne ulkoiset ja sisäiset äänet pois.
Miksei voi meditoida makkarissa? Tai käydä salilla