Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko jollain faktaa siitä, mitä pankit katsovat kun päättävät myöntävätkö luottokortin vai ei?

Vierailija
31.01.2016 |

Yritin joskus muutama vuosi sitten hakea luottokorttia Osuuspankista, mutta eivät myöntäneet. Haluaisin kokeilla uudestaan, mutta en tiedä onko turhaa taas.. Luottotietoni ovat olleet aina kunnossa!

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
31.01.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

No ei oo faktaa, mutta uskoisin että katsovat kuukausituloja, työsuhteen laatua, muita lainoja...

Vierailija
2/6 |
31.01.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

On faktaa mutta en kerro.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
31.01.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minulla vissiin ainakin oli liian pieni palkka, koska vakkaripaikka kyllä oli ollut jo 10 vuotta.

Vierailija
4/6 |
31.01.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eikö ne kriteerit ole pankkien sivuilla

Vierailija
5/6 |
31.01.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minä koitin vaihtaa pankkia, mutta koska uusi ei myöntänyt luottokorttia, niin piti sitten jäädä vanhaan. Opiskelijana sain luottokortin helposti ja olen käyttänyt sitä yli 10 vuotta ilman minkäänlaista ongelmaa. Olen kyllä ollut samaisen ajan myös työttömänä. Eli luotettavuus ei ainakaan paina vaakakupissa, jos pankeilla nyt edes on pääsyä eri pankin myöntämän luottokortin käyttöhistoriaani.

Vierailija
6/6 |
31.01.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kun lapseni tulivat täysi-ikäisiksi, molemmille tarjottiin visacredittiä 1000 euron limitillä, vaikka ovat opiskelijoita, tosin molemmat tehneet jo yläasteelta asti töitä joko lomilla tai koulunkäynnin ohella. Toisen limittiä vielä ehdotettiin nostettavaksi, kun oleili pidempään ulkomailla. Visa on kätevä matkoja tilatessa mutta tosi helposti luottoa siis saa. Onneksi osaavat käyttää rahaa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kuusi yksi