Naiset kiinnostuu vain harvoista miehistä
http://www.girlsaskguys.com/flirting/q748214-study-that-said-women-only…
Naiset kiinnostuu 20% miehistä ja miehet 80% naisista. Feministit saisivat myöntää tämän, että sukupuolilla on ihan erilainen seksuaalivietti.
Kommentit (16)
Kukas tämän on muka koskaan kiistänyt!
Ei tämä nyt mitään herkkuakaan ole kun naisia saa hätistellä pois kimpusta.
Eihän sitä kaikenmaailman turjakkeista ole tarpeen kiinnostua.
Ihan samalla tavalla miehetkin kiinnostuu vain niistä tietyn tyyppisistä naisista.
Näinhän se on. Naiset jakavat mieluummin alfauroksen kuin tyytyvät alemman tason mieheen.
ATM24
Minä tykkään vähän tiheämmistä miehistä
Miehet ajattelevat asiaa niin, että kenen kanssa panisivat. Naiset niin, että kenen kanssa avioituisivat ja lisääntyisivät. Jälkimmäiseen on hyvä olla tiukemmat kriteerit.
Taas tosi mustavalkoisia näkökulmia. On miehiä, joille tuottaa paineita ja ahdistusta, sekä hämmentystä se, kuika kulttuuri esittää heille jotain sellaista miehen mallia, jossa heidän pitää koko ajan olla kiinnostunut monista naisista ja että miehen seksuaalisuus pitää olla tietynlaista ja itseasiassa koko miehen pitää olla jonkun tietynlainen, ainakin, jotta hän voisi tuntea olevansa `normaali`. Ja sama myös naisten kohdalla, on naisia, joiden vietit ja halut ovat voimmakkaita ja sitten ympäristö heille osoittaa, ettet ole terve ja hyvä nainen, kun mielesi tekee paljon miestä ja useita miehiä. Nämä jutut ovat niin yksilöllisiä ja myös voivat vaihdella yhden yksilön eliniän aikana moneen kertaan. Joskus haluttaa enemmän ja joskus vähemmän.
Vierailija kirjoitti:
Miehet ajattelevat asiaa niin, että kenen kanssa panisivat. Naiset niin, että kenen kanssa avioituisivat ja lisääntyisivät. Jälkimmäiseen on hyvä olla tiukemmat kriteerit.
Juuri näin!
Vierailija kirjoitti:
Miehet ajattelevat asiaa niin, että kenen kanssa panisivat. Naiset niin, että kenen kanssa avioituisivat ja lisääntyisivät. Jälkimmäiseen on hyvä olla tiukemmat kriteerit.
Niin ja se kenen kanssa avioiudutaan kelpaa vain hyvin harva mies. Naiset odottavat parasta tarjousta mies jolla rahaa, komeutta, materiaa ja statusta. Naiset harvoin avioituvat vain rakkauden takia, vaan kyseessä enemmän ns. avioituminen miehen resursseihin rakastuen. Miehet taas haluavat avioitua nimenomaan rakkauden takia.
Vierailija kirjoitti:
Miehet ajattelevat asiaa niin, että kenen kanssa panisivat. Naiset niin, että kenen kanssa avioituisivat ja lisääntyisivät. Jälkimmäiseen on hyvä olla tiukemmat kriteerit.
Miehet voisivatkin panna toisiansa entistä ahkerammin. Kaikki voittaisivat.
Joo, ja onneksi siitä ihastuksestakin pääsee aika nopeasti eroon heti kun mies vaan avaa suunsa. En voi käsittää miten miehet voi olla niin ääliöitä. Muuten ihan fiksun oloisesta kaverista kuoriutuu sekunneissa täysi ääliö hyypiö, joka luulee itsestään liikoja. Saisiko siirron, kiitos!
Olen aikuinen nainen. Takana pari avoliittoa, noin 10 seurustelusuhdetta (yli 6 kk) ja monenlaistairtoflngiä. Nyt kuitenkin siinä pisteessä, että tapsin sen oikean. Se o joko hän tai ei kukaan...
Kyllä kai jokainen tämän huomaa ihan arjessakin.
20 % kuulostaa jo sekin isolta määrältä mielestäni.
On tässä silti sekin puoli, että nirsoudestaan "kärsivät" myös naiset itse. Ei niistä muutamasta miehestä kovin monelle naiselle riitä. Kauniissakin naisissa on siis iso määrä niitä, jotka eivät harrasta seksiä edes kuukausittain. Ei ole aivan helppoa löytää mitään oman elämänsä beckhamia tuolta yöelämästä joka viikonloppu. Kyllä siinä saa tyytyä pieneen leukaan, alle 180 cm pituuteen ja yli 15% rasvoihin vähintään joka toinen kerta jos meinaa joka viikko saada. Ihan vaan tilastojen valossa. Puhumattakaan sosiaalisen statuksen puutteesta. Sitä on vielä harvemmalla miehellä kuin välttävää ulkonäköä. Saati sitten että löytäisi näiden kombinaation... antaa mammojen vaan nähdä unia miljonäärikiekkoilijoista ja muusikoista, mutta niitä on kourallinen suhteessa mammojen lukumäärään.
Mielenkiintoinen lähde, jokin kysely/vastailusivusto jossa joku kertoo lukeneensa jotain?
Varmaan löytyy jotain virallisempaakin.