Pertti Salolainen, Kimmo Sasi ja Ben " syskovitsi" eivät päässeet ministeriksi.
Mielipiteitä tästä.
Miksi Beniä ei kelpuuteta ministeriksi minusta se on söpö.
Sasia en halunnutkaan mutta Salolainen entisenä puoluejohtajana olisi ollut pätevä mutta ilmeisesti liikaa Kataiselle.
Kommentit (3)
Toinen syy on henkilökohtaisempi. Se liittyy terveyteen. Zyskowicz on jo vuosia kärsinyt kroonisesta migreenistä. Zyskowicz kertoo viihtyneensä ryhmänjohtajan tehtävässä erittäin hyvin.
¿Jatkuva päänsärky on kuitenkin omiaan rajoittamaan työpanostani. Tekemällä vaihdos ryhmän puheenjohtaja pystyy antamaan tältäkin osin täyden työpanoksen. Ollaanhan menossa kohti eduskuntavaaleja.¿
Sekä presidentti- että eduskuntavaalikampanjoihin Zyskowicz lupaa osallistua eri puolilla maata voimiensa mukaan.
¿Maineeni henkilönä, joka ei Helsingin keskustaa kauemmaksi lähde, on kyllä aika lailla perusteeton. Myönnän,että ongelmat terveydentilassa ovat hillinneet matkatyön tekoa. Viikonloput ovat usein olleet hankalia migreenin kanssa¿, sanoo tänään Oulussa Sauli Niinistöä presidentiksi kauppaava Zyskowicz.
Salolaisesta en tiedä.