Opiskeleva lapsemme tuo kuulemma kämppäkaverinsa mukaansa meille joulunpyhiksi
Onko mahdollista ettei vaimoni ymmärrä mistä siinä on oikeasti kysymys? Ainakaan ei ole sanallakaan vihjaissut siihen suuntaan kertaakaan
Kommentit (10)
Menisit nyt jeesaamaan vaimoasi joulunvalmisteluissa äläkä roiku palstalla kysymässä tyhmiä.
Vierailija kirjoitti:
Onko mahdollista ettei vaimoni ymmärrä mistä siinä on oikeasti kysymys? Ainakaan ei ole sanallakaan vihjaissut siihen suuntaan kertaakaan
Eikö hän vihjaisi mieluummin siitä että ei oikein ymmärrä mistä on kyse ja jos hän ymmärtää on hienotunteisesti kysymättä asiasta... tai ehkä pitää asiaa niin itsestään selvänä ettei edes vaivaudu kysymään/ihmettelemään.
Mistä kysymys? Lähtee kamunsa kanssa paikalliseen ryyppäämään. Kaikkeen pitää lisätä aina jotain peppuleikkejä mukaan.
Vierailija kirjoitti:
Toivottavasti lapsenne taipumukset eivät järkytä tai pilaa jouluanne.
Voi vittu mikä älykääpiö olet.
Meillä on aina ollut jouluisin lasten kavereita, monista eri syistä. Ja lasteni "taipumukset" ovat ihan tavalliset.
Etenkin opiskeluaikoinaan, lapset pyysivät usein kavereita aaton aterialle. Kaikesta tietty sovittiin etukäteen, ei tullut yllätysvieraita.
Kyllä kai jokaisen pitäisi ymmärtää, mistä tuossa on oikeasti kysymys. Esittelee kumppaninsa. Toivottavasti lapsenne taipumukset eivät järkytä tai pilaa jouluanne.