Rovio antaa monoo 198:lle - DD
Kommentit (6)
En tajua näitä yt-uutisten ilkkujia. Miten voi olla niin tyhmä, että näkee tämän hyvänä asiana vaikka katsoisi sitä miten itsekkäästä näkökulmasta?
Kuvitella että joku vuosi sitten jotkut kuvittelivat jonkun helvetin Angry Birdsin tulevan Super Mariota suuremmaksi ilmiöksi.
No taitaa olla sitä tämä ilkkuminen kun pari vuotta sitten vielä pelialaa kumarreltiin joka paikassa ja sitä pidettiin Suomen viennin ykkösjuttuna ja kasvavana alana.
Joo, sehän onkin hienoa jos täällä ei menesty kukaan. Näitä lukiessa ei kyllä ihmetytä miksi. Paskat ihmiset, paska maa.
Arrgh. Just tommonen " vituiks menee kuitenkin, ei kannata ees yrittää " - asenne saa mut näkemään punaista. Hyvä se on sieltä sohvan pohjalta huudella.
Propsit Roviolle kunnianhimosta ja kaikkien noiden ihmisten työllistämisestä. Ja pahoittelut työpaikkansa menettäneille . Uutta matoa kokkuun vaa..molemmille.
Mitä hauskaa siinä on?