Ylläpidolle ehdotus.
Kieltäkää kaikki maahanmuutosta, pakolaisista, suvakeista ja rasisteista puhuminen. Alkaa jo vähän kyllästyttää kun mistään muusta eivät osaa puhua.
Kommentit (5)
[quote author="Vierailija" time="03.10.2015 klo 16:39"]Kieltäkää kaikki maahanmuutosta, pakolaisista, suvakeista ja rasisteista puhuminen. Alkaa jo vähän kyllästyttää kun mistään muusta eivät osaa puhua.
[/quote]
Ei vaan siirretään mamuketjut omalle palstalle. Sensurointi loppuu eikä mamukriittisilläkään luulisi olevan mitään ongelmaa kun kaikki haluaa kerran puhua koko ajan mamuista. Minusta paras ratkaisu.
Hävettäisi jos olisin anti-rasisti.
[quote author="Vierailija" time="03.10.2015 klo 16:40"]Mistä sitten pitäisi puhua?
[/quote]
Jumalauta vaikka mattojen kutomisesta. Sekin on mielenkiintoisempaa.
Vammainen ihminen pahoinpidellään ja ryöstetään poliittisen joukkoväkivallan uhrina. Kukaan mediassa ei uutisoi. Keskusteluja pyritään poistamaan kaikkialla. Kaikilla ei siis ole samaa ihmisarvoa. Emme ole enää demokratia. Toimitaan sen mukaan.
Mistä sitten pitäisi puhua?