Unelmakoti Turussa :)
Minun makuuni sisustus liian vaalea, aneeminen ja pelkistetty. Laittaisin seiniin tapettia ja enemmän tauluja ja peilejä. Viherkasveja ja kukkia. Mattoja.
Kommentit (13)
Talo on kaunis, mutta asunnon sisutus on MINUSTA liian kolkko, epäviihtyisä ja ristiriidassa talon hengen kanssa. Kuitenkin on helppo kuvitella, kuinka jo pelkästään oman maun mukaisilla tekstiileillä asunnosta tulisi miltei kelle tahansa mieleinen.
Ekassa kuvassa hirvitti polusta vasemmalla oleva aitaa kaipaava jyrkkä rinne vain näinkö väärin.
Haha, ajattelin et olis ollut joku varissuon poltettu kerrostalo :D
Huomaa taas, kuinka naiset eivät osta asuntoa, vaan sisustusta ja mielikuvaa. Huvittavaa. Naisillako ei pysy tapettiliisterisuti kädessä? Viherkasvit, peilit ja taulut kuuluvat kauppaan milloin?
Sisustus tuskin tulee kaupassa mukana.
Sisustustahan tässä olikin tarkoitus arvostella eikä keskustella tuon asunnon ostosta?
Asunto itsessään on upea, vanha talo hyvällä paikalla, mutta sisustus on järkyttävä.
Ihme että on selvinnyt Turun taudista.
Ihana on, sisustuksessa ei ole mitään vikaa, vaikka itse pidän väreistä kuoseista, sehän on vaan pieni osa kämppää! Ostaisin heti jos tarvitsisin kakkoskämppää Turusta, olen tuota kerran ihaillutkin.
Musta tuo sisustus on oikein nätti ja siis asuntohan aivan ihana. Mä haluaisin muuttaa Turkuun, kun siellä on niin kaunista.
[quote author="Vierailija" time="03.09.2015 klo 12:44"]
Huomaa taas, kuinka naiset eivät osta asuntoa, vaan sisustusta ja mielikuvaa. Huvittavaa. Naisillako ei pysy tapettiliisterisuti kädessä? Viherkasvit, peilit ja taulut kuuluvat kauppaan milloin?
[/quote]En väittänytkään että kuuluisivat kauppaan. Sanoinpahan vaan että paremmaltakin voisi näyttää omasta mielestä. :) Niin.
-ap
Eikös tuossa muka näy parveke kuvassa? Miksi asunnon tiedoissa lukee ei parveketta?
on tuo mielestäni todella hieno ja itse rakennus on mahtava ja mahtavalla paikalla niin keskustassa kun voi olla. Stokkan ovelle kävelee varmaan 2 minuuttia.