Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

G: Mikä on suurin ikäero omissa rakkaussuhteissanne?

Vierailija
29.12.2010 |

Kun siis on ollut suhde mieheen (naiseen), joko fyysinen tai henkinen rakkaussuhde?



Minulla nyt 28v enkä voi kertoa kenellekään. Eikä tarvitsekaan.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
29.12.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oli lyhytaikainen suhde, josta olisin toivonut tietysti enemmän, mutta oma elämäntilanteeni oli niin sekava, etten halunnut sotkea toista mukaan siihen.

Vierailija
2/5 |
29.12.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lopulta mies olisi tahtonut enemmän kuin minä - siis lopullisen yhteisen elämän, mutta minä en kuitenkaan tahtonut siihen. Silti mies oli minulle erittäin tärkeä. Tähän ihmiseen oli seksuaalinen suhde.



Sitten minulla oli (tai oikeastaan yhä on) eriskummallinen suhde itseäni 21 vuotta vanhempaan mieheen. En tiedä, mutta vahvasti luulen, hänen tahtoneen minusta elinkumppanin 12 vuotta sitten, jolloin hän ilmestyi elämääni. Hän ei koskaan ole pyytänyt mitään sellaista, mutta huolenpito minua kohtaan on ollut hämmentävän syvää. Hän kuitenkin hyväksyi minun valintani eikä kadonnut kuin kauas taustalle. Tätä miestä olen vain halannut jos joskus. Viimeksi näin hänet kesällä ja juuri silloin halasin häntä lähtiessäni.



Hän oli ensimmäinen ihminen, joka on huolehtinut minusta pyyteettömästi. Kun minulla ei ollut yhtään rahaa, hän toi minulle ja lapselleni ruokaa ja ämpärillisen itse keräämiään mansikoita. Hän soitti ja pyysi meidät kanssaan kahville, mutta saattoikin suostuessani ajaa kaupunkiin asti ja tarjota ruuat. Teimme mukavia metsäretkiä yhdessä. Kun tiesi etten minä suostu ottamaan rahaa, hän osti kaikenlaista kivaa tyr tyttärelleni. Minulle hän osti arvokkaan kaulakorun, jonka oli piilottanut konvehtirasian kupeeseen.



Hän on edelleenkin yksin. Minua surettaa se.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
29.12.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Suurin ikäero rakkaussuhteessa on ollut 7 vuotta, seksisuhteessa 9.



Aviomieheni on saman ikäinen kuin minäkin.

Vierailija
4/5 |
29.12.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

8 v. nuorempaa miestä. Molemmat oli tosi hulvattomia, poikamaisia vekkuleita.

Vierailija
5/5 |
29.12.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

itseäni 4 vuotta nuorempaan mieheen.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kuusi yhdeksän