Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miten määrittelet vaikean raskauden?

Vierailija
20.04.2007 |

Mikä on normaalia, mistä jo saa vähän valittaa?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
20.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ensin vuodelepo kotona, aikainen lapsiveden meno, kuukausi sairaalassa, pikkukeskonen, kolme kuukautta vauvan sairaala-aikaa... ja kolme kertaa vauva leikattiin ja kuolemanpelko oli valtava. Minulla OLI vaikea raskaus.

Vierailija
2/4 |
20.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Esim. jatkuva tiputtelu, rankka pahoinvointi, riskiraskaus ylipäätään (esim. monikkoraskaus), raskaus kun sikiö todetaan vammaiseksi jne.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
20.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Voihan raskaus olla silloinkin vaikea jos osuu samaan tilanteeseen, vaikka läheisen kuolema tai muita mullistuksia. Siis ei vain fyysisiä juttuja. Onhan noita pelkotiloja ja muuta ei vähätellä niitäkään. Olen ymmärtänyt että raskaus on naiselle niin henkilökohtainen asia että mies ei sitä oikein ymmärrä?

Vierailija
4/4 |
20.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eli raskausdiabeteksen aiheuttama dieetti, vaikea pahoinvointi, supistusten vuoksi määrätty liikuntakielto jne.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi yksi kaksi