No just, nytkö sitten etsitään homomaajusseja?
Yllätyksiä on luvassa ja nyt paljastuu, kuinka moni maajusseista on löytänyt puolison.
Ohjelma esitetään 11. tammikuuta kello 21.00 MTV3-kanavalla.
Samana päivänä käynnistyy uusien maajussien haku. Maikkarilta toivotetaan kaikenlaisten maajussien ottavan rohkeasti yhteyttä - ikään, sukupuoleen tai seksuaaliseen suuntautumiseen katsomatta.
Kommentit (14)
joten miksi tv-ohjemissa ei heitä saisi olla joukossa? Sitä paitsi, ei kai tuossa tarkoitettu pelkästään homoja, vaan varmaan ylipäätään erilaisia ihmisiä, erilaisista taustoista. Onhan se mielenkiintoisempaa katsoakin, kun kaikki eivät ole ns. samasta muotista.
Vaikka kyllä muakin välillä ärsyttää kun tuntuu olevan homokiintiö aina paikalla.
Mutta monesti olen miettinyt että kuinka moni maaseudulla asuva akaton mies mahtaa oikeesti olla homo ja sen takia elää yksin?
Meidänkin kotitalon naapurissa eleli vuosikausia homopari tilaa pitämässä, eiväthän he asiasta toki mitään meteliä pitäneet, mutta kyllähän kaikki asianlaidan tajusivat. Asia oli kaikille ok, mukavia tyyppejä olivat, eivät kylläkään mitään muotia seuraavia puppelipoikia laisinkaan :)
antakaa yks formaatti ilman näitä pakkohomokiintiöitä. Mä kun luulin että jussit edes olis sellainen.
Milloin saadaan ohjelmiin vaikka kiintiöuskovaisille paikka?
antakaa yks formaatti ilman näitä pakkohomokiintiöitä. Mä kun luulin että jussit edes olis sellainen.
Tuskin kovin montaa maatilalle haluavaa homoa löytyy. Ja olisihan se aika uskaliasta tunnustaa kaikelle kansalle olevansa homo.
Eihän se pelkästään homoja tarkoita, vaan kaikki lehmistä tai lampaista pitävät ovat yhtä lailla tervetulleita.
vastaavassa ohjelmassa on ollut homoja ja lesboja jo monena vuonna. Naispuolisia maajusseja on huomattavasti enemmän kuin suomalaisessa ohjelmassa. Viime vuonna mukana oli suomalainen Sami joka tippui kisasta jossain vaiheessa.
Norjalainen versio on mielenkiintoisempi, siinä tilalle lähtee muistaakseni neljä kilpailijaa, jotka tippuvat kisasta yksi toisensa jälkeen, välillä koviakin ihmissuhdesählinkejä.
antakaa yks formaatti ilman näitä pakkohomokiintiöitä. Mä kun luulin että jussit edes olis sellainen.