Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

pääkaupunki seudulla vastikään sterilisaation saaneet

Vierailija
11.05.2014 |

Kuinka kauan jouduitte odottamaan vielä, kun kävitte siinä lääkärintarkastuksessa? Menen kesäkuun alussa lääkärintarkastukseen ja mietityttää joudunko vielä kauankin odottamaan. En enää kestä tätä raskaudenpelossa elämistä! Pelko on siis niin todella voimakas! Valtaa koko elämän :(

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
11.05.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kauan olet odottanut? Mulle sanottiin jonon olevan 4-6kk. Itse nyt 3kk kohta jonottanut, ei ees lääkärintarkistusaikaa.

Vierailija
2/5 |
11.05.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minulle tuli lääkärintarkastusaika n. 2-3 viikkoa sen jälkeen, kun kävin terveyskeskuksessa juttelemassa lääkärin kanssa. Eli kävin lähetteen tekevän lääkärin luona helmikuussa. Nyt olisi vielä joku lääkärintarkastus Jorvissa ja täytettäviä terveyskyselylappuja pari kappaletta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
11.05.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja kolmonen siis ap

Vierailija
4/5 |
11.05.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Odotin yhteensä n. 8 kk. Ensin hain lähetteen lääkäriltä, sitten tuli kutsu jorviin n. puolen vuoden päähän ja tästä käynnistä pari viikkoa niin operaatio tehtiin. Sitten vielä jälkitarkastus ja nyt mulla on ikuinen ehkäisy! :)

Vierailija
5/5 |
11.05.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eli voisi olla odotettavissa tuon lääkärintarkastuksen jälkeen nopeallakin aikataululla tapahtuva sterilisaatio? Toivottavasti jo kesäkuun lopulla olisi tuo toimenpide aika.

Ap

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kuusi yhdeksän