Uskisten tv-kanavalla ärsyttävä akka
Jumala puhuu -ohjelmassa tuo Joy Cedercreutz ärsyttää ihan täysillä! Hirveän epäaitoa paasausta! Tuommoinen wannabe-saarnaaja! Joo, voisin kääntää kanavaa, mutta oon sen verran masokisti, että huvittelen kattomalla tv7-kanavaa...
Kommentit (12)
Joy ja Jan tuovat selkeästi esille Jumalan Sanaa niillekin, jotka eivät ehkä ole muualla sitä kuulleet/ymmärtäneet. Kannattaa siis katsoa ja kuunnella, sillä usko tulee kuulemisesta ja kuuleminen Jumalan Sanan kautta. TV 7:n arkistosta löydät kaikki aiemmat "Jumala puhuu" -ohjelmat. Suosittelen lämpimästi!
Tunnustan itsekin aluksi vierastaneeni Joyn "lapsellista" kikattelua ja ilmeilyä, mutta nyt se ei häiritse yhtään. Jumala toimii ohjelman kautta.
Herää vain kysymys. Mitä sinä sieltä haet?
Jumala kutsuu häntä. Jokaisella on etsikkoaika, jolloin Jumala kutsuu ihmistä yhteyteensä. Kutsu kannattaa ottaa vastaan.
Musta se elinan eväät tms ohjelma on suunnattoman huvittava
Sen rouvan rupisammakkomainen olemus ja tytisevä kaksoisleuka on suorastaan hypnoottisia. T. Toinen masokisti
Minusta taas Elinan eväät on symppisohjelma, koska se Elina on ainakin aidosti oma itsensä. Tuo Joy taas on hirveän epäaito esittäjä. Ihan kamala. Jos Jumala tässä nyt meikäläistä kutsuu, niin ei kannattaisi tehdä sitä ainakaan tuon Joyn kautta. Ei nimittäin tehoo. Ap
Minua ärsyttää otsikossa käyttämäsi sana: uskisten. Mistä olet moisen keksinyt. Huono otsikko ei avannut mitään kun sen luki.
Nyt meni liian pitkälle, viimeisimmässä ohjelmassa väittää rukouksessa näkevän maailman johtajien sydämiin.. muutenkin pihalla olevan tuntuinen. Lepoa ja lääkitystä kaipaisi ja pois TV:stä. Kotelo hajoaa hällä kohta.
Miks ihmeessä nostatte näitä vanhoja juttuja?
Minä olen poistanut ko. kanavan kanavalistasta. Kuten myös RT:n, RU TV:n, Inspirationin ja Aljazeeran.
Vierailija kirjoitti:
Minä olen poistanut ko. kanavan kanavalistasta. Kuten myös RT:n, RU TV:n, Inspirationin ja Aljazeeran.
Samoin, paitsi viimemainitun, koska se näkyy meidän seudulla yleisestikin vain maksullisena. Alfa-tv:n olemme jättäneet näkyviin, koska sieltä tulee joskus hyviä auto-ohjelmia. Muulle sen ohjelmistolle meillä ei ole käyttöä.
Uskis = uskovainen.