Missä vaiheessa uuden kumppanin kanssa seksiä ilman kondomia?
Siinä se tulikin. Aikuisia ollaan jo ja mulla kierukka. Lapsia ei kumpikaan enää halua. Kortsun kanssa ärsyttää touhuta. Mutta pitääkö löydät testeissä vai vaan luottaa? Molemmilla meillä on useita suhteita takana, mutta fiksuja luotettavia ihmisä ollaan molemmat.
Miten te muut olette toimineet? Mihin lääkäriin sitä edes voi mennä, että "testataan kaikki"?
Kommentit (7)
sitten vasta, kun olette saaneet labrasta puhtaat paperit kummallekin.
Kun haluatte lapsia. kierukka ei ole kovinkaan varma.
Mä olin luottavainen. Kierukka mulla ja omat taudit oli testattu muusta syystä vähän aikaa sitten. Mieheltä en vaatinut testejä, luotin hänen sanaansa (pitkä aika edellisestä suhteesta, ei seksiä välissä). Näköjään ei huiputtanut.
[quote author="Vierailija" time="23.03.2014 klo 17:38"]Kun haluatte lapsia. kierukka ei ole kovinkaan varma.
[/quote]
Hormonikierukka on sterilisaation kanssa yhtä luotettava.
Vaatii se mieheltäkin luottamusta naista kohtaan että tämä on huolehtinut ehkäisystä ettei käy niin että naisella on kohta maha pystyssä ja tämä ilmoittaa ryhtyvänsä yksinhuoltajaksi.
Sukupuolitestit ja puhtaat paperit pöytään. Ei se kumppani tiedä itsekään, mitä tauteja sillä on. Voi olla myös oireeton.
onhan niitä klinokoita, joissa voi testauttaa ittensä. "luottamallahan" ne taudit just leviää. eikä moni tiedä edes sairastavansa.