Ketään joka on tullut raskaaksi hormonikierukasta huolimatta?
Mietin täällä pitäisikö ostaa testi... Tutut oireet kolmesta raskaudesta (huimaus, päänsärky, ruokahaluttomuus, pahoinvointi) ilmaantuneet. Tiputteluvuotoa on ollut tähän asti lähes koko sen viisi kuukautta, jonka kierukka on ollut paikallaan, nyt ei viikkoon ole ollut... Sen varaan en tosin laske mitään. Imetän edelleen 7kk:n ikäistä edellistä. Aiemmin olen tullut kahdesti raskaaksi ehkäisystä (kondomi) huolimatta.
Kommentit (3)
Tein tänään raskaustestin. Mulla hormonikierukka ollut 5 kk. Parin viikon ajan oli tiputteluvuotoa, joka loppui pari päivää sitten. Mulla on ihan samanlaisia oireita kuin raskauden alkuvaiheessa mm. alavatsakipuja, kaikki hajut etoo ihan hirveesti (meinasin yrjötä lapsen peppua pestessä), hampaiden harjaaminen oksettaa jne.
Mä tein raskaustestin ihan mielenrauhan vuoksi. Olisi ollut täydellinen katastrofi, jos olisin ollut raskaana.
Ei vaan oikein olis (Oikeestikaan!!) varaa ostaa testiä enkä kehtais mennä neuvolaankaan... Hirvittää ku oon niin herkkä raskautumaan :(
voihan se kierukkakin aiheuttaa raskausoireita mutta luulisi että ne ois sitten alussa kunnes sisihen tottuisi joten testiä ostamaan vaan..