Pakko leikkauttaa hiukset lyhkäseksi, en halua tulla kuitenkaan "mummoksi"!
Mulla on ohuet ja helposti rasvoittuvat hiukset. Olen NIIN kyllästynyt tähän hiusteni malliin ja laatuun. Nyt on tullut aika luopua tästä liruletistä. Ongelma on siinä että. Olen kohta 40 vuotias ja pelkään että musta tulee sellanen "tantta" kun hiukset lyhenee. En halua näyttää keski-ikäiseltä, sellaselta naiselta joita tuolla tulee jatkuvasti vastaan...
Olen kasvoiltani siro/sopusuhtainen. Kampaaja sanoi että mikä vain malli sopii. Pitää vaan päättää mitä hän tekee. Nyt apuja kiitos :) Voinko ottaa sellasen mallin mitä nuoremmat pitää vai olenko sitten ihan pelle ;) Mitä teen?
Kommentit (10)
Ei paha, kiitos vinkistä :) Mitä muita malleja vois ajatella, lisää vinkkejä jollain? Tai kysytään nyt näin päin. Mitä ei missään tapauksessa kannata laitattaa???
ap
Ei ainakaan tasapitkää polkkaa, sellasta Paula Lehtoniemi-mallia. Eikä kananpersettä.
Ei mitään polkkatukkaa ainakaan! Riippuu tietysti minkämuotoinen pää sulla on ja kasvot, mutta itse tykkään ihan lyhyestä pixie-mallista, etuhiukset saa olla vähän pitemmät.
Löytyykö täältä kohtalotovereita. Kuinka kauhee "kriisi" iski kun hiukset lähti? Mä olen kyllä pohtinut tätä jo pidempään mutta tietty mietityttää että miten oudolta mahtaa tuntua kun hiuksia ei enää saa kiinni. Ottaisin pidennykset jos olis rahaa mutta kun ei ole. Kiitos vastanneille, polkat siis unohduksiin.
ap
Täältä voit löytää kivoja malleja
Ihan kuule sellasen perus kananperseen vaan vetäset. Ei tuossa iässä oo enää menetettävää.
Niin siis polkkaa on eri mallia, tarkoitin nyt sellasta tasapitkää lyhyttä mallia.
T.4
Rikottu polkka voisi olla kiva. Pituus sellainen, jota Meg Ryan käyttää tai lyhempi. Ei ole ainakaan mummomainen kampaus.
Ei missään nimessä kananpersemallia! Vanhettaa ja on vähän jopa junttimainen....entäs joku Victoria Beckham tyylinen, huomattavasti takaa lyhyempi polkkamalli?
Kuulostaa että sinulle sopisi Gwyneth Paltrow:n Sliding doors -tukka. Ihana!