Tuntuuko kenestäkään muusta, että on nähnyt jo tämän ELÄMÄN!
Ikää vähän päälle 30.v ja tuntuu että tämä elämä on jo nähty eikä tämä kummemmaksi muutu. Ei kiinnosta omakotitalot ja sisustusintoilut. Ihmiset jauhaa rahasta ja ostamisesta matkustamisesta ja plaah. Mä en tajua tätä elämän tarkotusta ollenkaan? :D
Kommentit (7)
Kun Linkola valittaa, että lapsia syntyy liikaa tähän maailmaan niin mä olen kyllä sitä mieltä, että lapsia ei synny liikaa, mutta vanhuksia on liikaa. Nyt jo kolmissakymmenissä tuntuu, että tää homma on nähty. Apua, että pitäis kitkuttaa jonnekin 80 korville.
Voi kun olis joku pikakelausnappi jolla vois kelata loppuelämän.
Kuulostaa surulliselta. Mä 32 vee stressaan ihan hulluna siitä, että puolet jo kohta menty, eikä millään tiedä, miten ehtis kaikki haaveensa toteuttaa. Mutta teillä lienee ollut vauhdikas elämä tähän saakka, jos kaikki on jo nähty ja koettu. Olkaa siis siitä iloisia.
Ei tarvi ku katsoa ympärilleen niin tulee heti ajatus, et mitä järkeä tässä on. Näyttää siltä ettei maailman meno ainakaan tästä parane. Omasta tilanteesta puhumattakaan.
En ole edes 30.
niin ootkos kokeillut vielä Jeesusta? Suosittelen:) (ja tämä ei ollut edes vitsi vaan totista totta)
nyt alkaa aika jolloin aion matkustella mahdollisimman paljon. Ja aivan yksin :) odotan innolla mitä kaikkea uutta elämä vielä tuo tullessaan. Saattaa alkaa aivan uusi vaihe. Ihanaa!!
Paljon voidaan yhä tehdä, jotta toisilla olisi yhtä mukava olla kuin meillä.