Arvostelkaa meidät ja arvatkaa iät:
Maksettu auto vm 97 audi
Laadukas kaksio, josta asuntolainaa (maksettu tätä pari vuotta)
Opiskelen yliopistossa hyvään ammattiiin
Mies töissä, aikoo vielä opiskella itsekin lisää.
Ei varallisuutta, vähän säästöjä, eletään tässä hetkessä kivasti
Trendikkäitä, pukeutuminen siistiä ja koti hieno ja siisti
Täällä kun lukee näitä niin tuntee itsensä rutiköyhäksi epäonnistujaksi :)
Kommentit (5)
Ette te mitään epäonnistujia ole. Netissä saa jokainen kirjoittaa mitä haluaa, joten en ihan purematta niele näitä kaikkia " kovatuloisia" .
terveisin: opiskeleva äippä
Paitsi että uskon teidän olevan meitä nuorempia, olette ehkäpä 26 v (me ollaan 30v. -pari vuotta " katosi" ulkomaantyökeikkaan). Ihan tavallisia, tyytyväisiä ja yritteliäitä ihmisiä. :)
Minä olen 24 ja mies 26.! Tosi hyvin arvasitte ja oikeinkin meni!! Pelottaa kun säästöjä ei juuri ole, että mistä sitä tulevaisuudessa saa pesämunaa taloon tai vastaavaan, mutta onneksi työelämä häämöttää vuoden kuluessa edessä... ??
Hurjalta vain kuulostaa, kun täällä niin moni kirjoittaa olevansa ökyrikas ja Westendissä 300 neliön talossa. Me ainakin maksetaan verot ja jaksetaan tosiaan opiskella ja tehdä töitä. Kai sitä kolmenkympin jälkeen jää leivänpäälle muutakin kuin kieli;) Perintöjä ja rikkaita vanhempia kun kaikilla ei ole..
ap
uunissa, kun on velaton auto, hieman säästöjä ja maksatte jo omaa asuntoa. Harvalla opiskelijalla on mahdollisuus asuntolainaan.