Onko kokemuksia TRAVALLEN haalareista?
Entä lennen?
kestääkö kulutusta, jotta menisi 2-3 lapselle sama haalari, entä pitääkö kuinka vettä?
Olen itse tykästynyt Reimaan mutta haluaisin vaihtelua ja kyllästyin Reiman väreihin.
Muistakin haalareista voi kommentoida.
Lapset reilu 3v ja vajaa 2v
Kommentit (7)
Lenne on mun suokkis ja ne kestää musta ihan saman verran ku Reimat, samaa kangasta se alaosa ku Reiman haalarit. Travallen on kestäny kans ihan ok, molemmat ollut kahdella lapsella. tosin en enää kolmannelle laittas
2 pukua on jo aiemmin käytetty (92cm ja 104cm ) ja nyt ostin 116cm.
Super Remu on kait erilainen -en tiedä tarkkaan, kun itse olen aina ostanut Water Free pukuja.
Water Free sen sijaan on Reimatecia vastaava.
Remun baby-mallinen haalari, jossa harmaata ja vaaleanvihreää, oli paljon nätimpi kuin Reimatecin babymalli, joten ostin Remun ensin 1-vuotiaallemme. Kahden viikon kuluttua hain Remut myös isommille lapsille. Parisen viikkoa ollaan siis Remun vk-haalareita käytetty, ja ne tuntuvat olevan oikein hyviä! Erona Reimateciin kuulemma se, että vain housuosan saumat on teipattu, mutta ei kai sillä käytännössä ole suurtakaan merkitystä.
Eikä varmaan parempaa ole edes olemassa. Todella kestävä ja kosteutta kestää paremmin kuin reiman haalarit. Suosittelen ehdottomasti!!