Pineten lasten äidit säilytättekö vessaharjaa vessassa vai missä, terv 1v äiti jonka poika nuoleskeli vessaharjaa
Kommentit (6)
Ei kaunista, mutta terveellisempi vaihtoehto kuin lattia:)
Edellisessä asunnossa pidettiin siivouskaapissa, joka oli samassa huoneessa kuin pönttö. Ja sitä edellisessä tais olla pesukoneen takana nurkassa - vaati jo akrobatiaa sen noukkiminen.
ja jostakin syystä vessa ei ole ollutkaan sen mielestä kovin kiinnostava paikka. Muualla kyllä saa mennä tutkia. Muutkaan lapseni eivät ole olleet koskaan vessasta kiinnostuneita.
mutta tuppaan päivittäin jokusen kerran kuitenkin siellä käymään, enkä viitsi lasta jättää oven taakse.
T. joku aiempi vastaaja
Meilläkin olen pari kertaa yllättänyt lapsen vessaharjaa tutkimasta, mutta tiukat komennot ovat tehonneet ja jättää sen nykyisin rauhaan.
ja silti kyllä tapahtuu omitusia:)