Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kirppismyynti

Vierailija
14.03.2007 |

Itse en jaksa laittaa huutonettiin tavaraa myyntiin ja kiikuttaa niitä postiin, vaan ajattelin viedä kassitolkulla tytön ja pojan siistejä pieniä vaatteita kirppikselle myyntiin + muuta nurkkiin kertynyttä tavaraa, kuten verhoja, kantoliinaa, rintareppu etc.



Vieläkö kirppismyynti edullisilla hinnoilla maksaa vaivan, jos pöydän viikkohinta on 30e. Kaupunkina on Lahti.

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
14.03.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

tuota tavaraa on vain niin paljon, että todennäköisesti pääsen helpommalla viemällä ne kirppikselle ja loput mitä jää myymättä kannan suoraan keräyslaatikkoon. Pääasia, että myynnissä nyt jäisi jonkin verran plussalle, mutta en yritä mitään tolkutonta voiton maksimointia.

Vierailija
2/6 |
14.03.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

+huutis on ilmainen

+kirppikseltä pitäis raahata takaisin kamat joita ei saa kaupaksi ja pöytää pitäisi käydä järjestelemässä

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
14.03.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

kahdessa viikossa vauvanvaatteista jotka olivat paljon pidettyjäkin vielä.

Vierailija
4/6 |
14.03.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jokaiseen tavaraan pitää kirjoittaa lappu, kuljettaa ne kirpparille ja vähintään parin päivän välein käydä järjestämässä pöytä.



Huutonettiin voit laittaa vaatteen silloin, toisen tällöin. Meillä posti on ainakin kauppamatkan varrella, eli siitäkään ei ole vaivaa.



Itselläni oli pöytä kuukausi sitten viikon (Helsingissä). Viikon hinta 26,- ja tuloa oli 180,-. Hinnat oli 0,50-2,- vaatteelta, muutama 10 euron haalari.

Vierailija
5/6 |
14.03.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

viikon kirppispöytä vuokra 32 e ja voitto n 350. kannatti! ei tarvinnut koneetta päivytää ja kuskata yksoittäisiä paketteja postiin.

Vierailija
6/6 |
14.03.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

kiitos vastauksista. Tuolle hei haloolle, en kyllä ajatellut tavaroiden itse sinne kirppikselle kävelevän:)







Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kolme seitsemän