On oikeasti aika viheliäistä kun ei viitsi siivota, eikä voi rentoutua kunnolla sotkuisessa kämpässä
Erikoispitkä työputki ilman vapaita oli juuri ennen pääsiäistä mutta vielä tänäänkään pitkäperjantain levättyäni ei oikein siivous luista
Kommentit (13)
Vierailija kirjoitti:
Siivoa vähän kerrallaan. Pyykki pyörimään, astiat likoamaan. Itse en voi olla jos roskis viemättä.
Niin olen tehnytkin mutta fiilis ei varsinaisesti parane, etenee niin hitaasti
Vierailija kirjoitti:
Pirauta paikalle siivousfirma.
Ei näillä tuloilla
Isompi asunto kestää paremmin sotkuja.
Ensi kerralla yritä siivota kunnolla ennen työrupeamaa, niin riittää vain kevyt ylläpito.
Imuroin eilen. Tuntuu rennommalta.
Nauti vapaistasi, keskity lepäämään ja palautumaan työputkesta. Sekin auttaa, jos saat raivattua esillä olevia vaatteita, tarpeettomia tavaroita ja roskia pois. Puunaaminen on sitten joskus myöhemmin keväällä kun jaksat tarttua toimeen.
Siivoa ekana päivänä keittiö jne.
Mun miesystävä on pari krt kk reissussa ja tämä ovat hyviä hetkiä siivota.
Hotelliin ja siivoajat kotiin. Kai siitä työstä jäi vähän ylimääräistä..
Olen pari päivää katsonut että sohvan päädystä pitäisi imuroida. Siirsin siitä esineen pois niin siinä oli alla pölyä. Imuroin sitten kun viitsin. Mua ei niin paljon häiritse eikä ole muita näkemässä. Nythän on joku pyhäkin niin jesse ei tykkää jos ratsastaa imurilla. Paitsi nyt kun sitä ajatteli niin saattaa olla että imuroin ihan kohta. Tämmöisissä asioissa olen ihan tuuliviiri.
Siivoa vähän kerrallaan. Pyykki pyörimään, astiat likoamaan. Itse en voi olla jos roskis viemättä.