Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Vauvan 8kk korvat putkitetaan tänään. Vinkkejä, kokemuksia!!?

Vierailija
06.03.2007 |


vauva on nyt siis syömättä sen 5h ennen toimenpidettä, joka tehdään illalla. Mua niin pelottaa ja kauhistuttaa...pikkuinen kun nukutetaan:(

Miten teillä putkitus meni ja sen jälkeinen aika (ilta, yö)? Oliko vauva itkuinen, oksenteliko?



Kiitos kokemuksista ja vinkeistä. Mitä ottaisin sairaalaan mukaan? Voiko vauvaa esim imettää heti tämän herättyä nukutuksesta?



Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
06.03.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja oli hyväntuulinen.

Vierailija
2/2 |
06.03.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

iltapäivällä, heräämössä pieni oli itkuinen ja huonovointinen. Mutta sai kipuihin lääkettä ja huono olo kesti muutaman tunnin. Se oli ehdottomasti hankalin ja vaikein aika. Syli auttoi huonoon oloon. Syömättömyys ei ollut meillä ongelma ollenkaan, vaikka niin olin pelännyt. Illan tyttö oli vielä aika flaati, mutta seuraavana päivänä jo oma iloinen itsensä. Operaatio pelotti meitäkin etukäteen, mutta ei ole loppupelissä yhtään niin dramaattinen kuin kuvittelimme. Tsemppiä, se sujuu paremmin kuin uskotkaan. Ja kun putket on korvissa, hämmästyt varmasti kun korvakierre loppuu! Niin ainakin meillä :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme viisi kolme