Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Naisten rusinat pullasta - tasa-arvo

Vierailija
14.08.2015 |

Millaista parhaat edut päältä-näkemystä olette lukeneet? :)

* Naisille on OK, että miehet ovat armeijassa mutta kun tasa-arvon mukaan naisetkin sinne pakotettaisiin niin yhtäkkiä palkka-armeija olisi hyvä ratkaisu. Naisille pakollinen 6kk palvelus vankeuden uhkalla.

* Naisten pitää päästä kaikkiin töihin, mutta miehet eivät voi mennä uimahallisiivoojiksi tai raiskattujen kriisikeskukseen töihin.

* Naisten ei tarvitse todistaa lapsen isyyttä automaationa.

* Naisten ulkonäön arvostelun paheellisuus on poistuttava. Jos naiset saa avoimesti haluta pitkää rotevaa miestä, täytyy miestenkin saada vaatia pientä ja siroa naista ilman, että leimataan siaksi.

* Naisten pitää tehdä yhtä paljon töitä jos aikoo saada saman liksan. Ja yhtä tehokkaasti. Kuka palkkaisi naisen rakennukselle, kantaa tiiliä puolet hitaammin kuin miehet.

*

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi neljä seitsemän