Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Töissä R-kauppiaalla

Vierailija
13.08.2015 |

Oletko kokenut kauppiaan tasapuoliseksi? Olen kuullut, että joissakin paikoissa kauppias antaa enemmän tunteja pienipalkkaisemmalle (siis vähemmän kokeneelle) työntekijälle eivätkä sunnuntaitunnitkaan välttämättä jakaannu tasaisesti. 

 

Miten muuten työ eroaa aikaisempaan, kun ketju oli ohjaksissa?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
13.08.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olin ennen, onneksi en enää. Kaikki oli huonosti siellä... palkat ei tullu oikein, työsopparia piti kinuta ja sittenkin 0h soppari, saattoi olla välissä kk ettei töitä, kun palkkasivat uutta porukkaa joka ei kuitenkaan pysynyt, sunnuntaivuoroja ei kellään, saikulla ei saanut olla (piti kipeenä mennä töihin), kauppias kiukutteli työntekijöille vähän kaikesta (varsinkin jos halusi palkkansa oikein maksettuna).... ei kiitos enää ikinä.

Vierailija
2/2 |
13.08.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä mennyt ihan kivasti, työtunnit kyllä vähentyneet aiemmasta sopparista. Harmi vaan, että niitä on niin paljon, että en saa soviteltua päivärahaa. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän seitsemän yhdeksän