Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Tarve itkeä...

Vierailija
18.08.2015 |

Onko teillä koskaan tällaista? Eli tahallaan hakeutuu riitaan tai konfliktiin, tahallaan kuuntelee surullista musiikkia tai tekee jotain että saisi itsensä itkemään.. jotenkin puhdistavaa. Harmi vaan että ei liene kovin terveellistä esim parisuhteelle. Stressiä on ollut paljon ja päivisin jatkuvaa ahdistusta. Illalla otan joko alkoholia tai itken (väkisin) että saisi jotenkin puhdistettua fiiliksen. Itkun jälkeen on rauhallinen olo.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
18.08.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ehkä sinun pitää oppia jokin muu keino tiristää kehostasi mielihyvä-välittäjäaineita. Olet tainnut koukuttua omiin kemikaaleihisi.

 

"Myös aivojen välittäjäaineet, kuten serotoniini, dopamiini ja noradrenaliini, osallistuvat mielialan ja tunteiden säätelyyn"

http://www.duodecimlehti.fi/web/guest/uusinnumero;jsessionid=C6AD1580B06D3F37FA4CFAFCC3E64643?p_p_id=Article_WAR_DL6_Articleportlet&_Article_WAR_DL6_Articleportlet_viewType=viewArticle&_Article_WAR_DL6_Articleportlet_tunnus=duo93467

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla