Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Jääkö teilläkin hammaspesun jälkeen "karhea" tunne suuhun?

Vierailija
18.08.2015 |

Siis sellanen kuiva inhottava, tuntuu että ois kokoajab jano :( ärsyttävää kun ei millään lähde pois ja pitäs nukkua.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
18.08.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joo. Se on sitä, kun limakalvot eivät ole vielä saaneet tarpeeksi sylkeä. Siihen auttaa aika tai sitten vaikka pastilli, jota hitaasti imeskellen alkaa taas erittyä sylkeä. Hätätilanteessa ihan pieni kivikin käy, mutta ei kannata nielaista :)

Vierailija
2/2 |
18.08.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos käyttää tahnaa niin koita jotain muuta, esm apteekin salutem ei kuivata niin paljon mutta voi kyllä tuntua karhealta. Jos tulee joku pidempiaikainen verenkiertohäiriö voi se myös aiheuttaa kaikenlaista pientä mitä lääkärien naurettavan alkeelliset testit eivät edes havaitse löydä vaikka ovat aivan selviä juttuja.

Itsellä ei pelkkä huono verenkierto muuttanut sylkeä mutta vahvan suuveden käyttö aiheutti taukoamatonta syljeneritystä ja välittömästi käytön jälkeen oli viikkojen ajan selvästi erilainen syljenlaatu. Epäilen että jos on normaali verenkierto niin tuollainen varmaan korjaantuu nopeasti mutta jos ei ole niin kaikenlaiset pikkujutut kestää kauemmin parantua. Stressiä lisäksi tuo kun käy näistä lääkäreille kertomassa ja sanovat että vika on päässä jos huomaa asioita joita heidän 100 vuotta sitten kehitetyt testimetodit ei huomaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi seitsemän yhdeksän