HEI AV:N MIEHET TULKAA TÄNNE!
Oon 15v ja pelkään kivessyöpää itselläni. Tunnen melko ylhäällä oikean kiveksen pinnalla terävän ja kovan patin joka on noin 5mm pitkä ja 2mm leveä se on kiinni kiveksen pinnassa. EI SISÄLLÄ. Pitäisikö olla huolissaan?
Kommentit (16)
No kannattaa varmaan ottaa yhteyttä terveydenhultoon. Huolesi ei varmaan ole täysin aiheeton, vaikka tuo selviäisi vaarattomaksi.
Ainakaan omissa kiveksissäni ei ole mitään teräviä piikkejä.
t.mies
Tai ei se nyt ihan terävä piikki ole mutta kuitenkin sellainen pitkulainen patti.
Ei hitto pelkään oikeasti syöpää : (
syöpä on, leikkaa pallit pois niin pääset rauhassa nukkumaan.
Aika tarkat mitat. Lisäkives? Käy lääkärissä tutkituttamassa kassit.
Se voi olla turvonut imusolmukekin, jos on ylhäällä kivespussissa eikä itse kiveksessä. Mutta jos se ei asetu, niin käy näyttämässä lääkärille. Parempi varmuuden vuoksi, vaikka olisi turha käyntikin, saat mielenrauhan.
Multa tunnusteltiin viime elokuussa kivekset eikä silloin ainakaan ollut mitään poikkeavaa, mutta en ollut huomannut tuota vielä. T.ap :(
AV:lta sinähän apua saatkin. Mene nyt hyvä ihminen lääkäriin jos sua terveys huolettaa.
T:mies.
Pelkään mennä lääkäriin en kestä kuulla sitä että jos saan diagnoosiin syöpä. En myöskään jaksa millään oottaa koko vappua. T.ap
No jos et mene, niin sit sun täytyy vaan elää asian kanssa.
Haluaisin mutta en pysty. Koko vappu menee pilalle kun saa miettiä onkohan tässä nyt se syöpä. Menee monta päivää tuskassa. Tiedän että tämä kuulostaa idiootti maiselta mutta en voi tälle minkään.
Pyydä äitiä tekemään fantasiideripaukku niin saat ajatukset muualle.
Lääkäriin meno ei ole muutamasta päivästä kiinni.
Oikeasti pelottaa. :(