Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Onko tämä ihan normaalia käytöstä mieheltä?

Vierailija
04.05.2012 |

Meillä esikoinen on nyt 8kk, mies on tänä aikana käynyt muistaakseni 2 kertaa kaverinsa kanssa ulkona. Ja ei siis ryyppyreissulla yötämyöten, vaan illalla pelaamassa biljardia tms. Puhuu usein että olisi kiva nähdä useammin kavereita.



No tänään pitkästä aikaa hänen hyvä ystävänsä soitti ja pyysi baariin katsomaan peliä, mies pähkäili kolme tuntia että lähteekö vai ei. Tivasi minulta mitä mieltä olen ja sanoin vaan "mulle on oikeasti ihan sama, ei meillä täällä mitään hätää oo vaikka lähdet, mee ihmeessä jos haluat". Loppupeleissä mies suurinpiirtein itkua väänsi että tulee niin ikävä vauvaa jne, mutta olis kiva lähteä. Sanoin että hei, vauva on kuitenkin jo nukkumassa kun lähdet, et sä ihan hirveesti missaa vaikka lähdet. Tuli sitten siihen tulokseen ettei pysty lähtemään, tulis liian ikävä vauvaa. Ja oli kyllä silminnähden huojentunut tästä päätöksestä ja suurinpiirtein onnesta soikeana hoiti vauvan iltatoimet kun oli päättänyt jäädä kotiin..



Ei sillä, toki on ihanaa että mies haluaa olla myös vauvan kanssa, mutta en ole tutuissani törmännyt isään jolla olisi noin tiukkaa lähteä vauvan luota? Töissä käy kuitenkin normaalisti, että ei sentään niin pahaa ahdistusta:D Mutta voikohan tässä olla jotain syytä syvemmällä, vai voiko hän olla vain noin kiinni vauvassa?:O

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
04.05.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ehkä tuntee jotain syyllisyyttä kun perheellisenä miehenä haluaisi " poikamiesrientoihin" vaikkei toki nykyaikana enää perheellisen tarvi lopettaa omia menojaan. Minä rohkaisisin jatkossakin tuota vaan menemään.

Vierailija
2/3 |
04.05.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

kuulostaa ihanalta! Jos joku äiti käyttäytyisi noin, niin kukaan ei ihmettelisi vaan pitäisi jopa odotettavana käytöksenä. Miksei mieskin voi olla lapseensa syvästi kiintynyt..

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
04.05.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

ei luota että te pärjäätte vauvan kanssa kaksin?