Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Vaihdoin nestesaippuat palasaippuaan ja käsi-ihottumani hävisi

Vierailija
04.06.2012 |

Jos jollain muullakin on vastaavaa ongelmaa, niin voisi kokeilla. Keittiössä minulla on LV-saippua ja vessassa on joku 'royal' pala.



Viikossa ihottuma lieveni ja kahden jälkeen ei ole enää mitään. Saippuan lisäksi olen alkanut syödä ja hieroa ihooni neitsytkookosöljyä, mikä taas paransi pahan atopialäiskän kasvoistani myöskin viikossa.



Mietin joskus, miten nestesaippuat saavat käteni kutiamaan ja kuivattavat suorastaan korpuksi. Pari päivää käteni olivat kuivat myös palasaippuan jälkeen, mutta eivät enää.



Olen pitänyt palasaippuaa myös 'huonona' saippuana, mutta ilmeisesti tässä on jotain. Mene ja tiedä.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
04.06.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

huomannut saman vaikutuksen!

Ystäväni myös. Kyllä palasaippua on iholle parempi!

Vierailija
2/2 |
04.06.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Käytän chagrin valleyn käsintehtyjä luonnonöljysaippuoita. Saman firman shampoopalat ovat myös tehneet hiuksistani huomattavasti tukevamman ja paksumman tuntuiset. Kasvo- ja vartalosaippuana niiltä minulla castille & calendula oliiviöjysaippua ja shampoopalana kahvia sisältävä tumman tukan väriä syventävä Café Moreno.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla