Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

MILLOIN KANARIALLE? Sää siellähän on "surkea" talvella, eli MILLOIN?

Vierailija
04.06.2012 |

http://www.napsu.fi/matkailu/maailman-saa/527



Linkistä näkee, että Kanariansaarilla on paras sää silloin kun Suomessakin on. Ihmettelen kys alueen suosiota talven matkailukohteena....



Joo ja siis syksyn lomakohde meillä haussa - yksi vaihtoehto voisi olla Kanariansaaret, jos sateen riski olis pienempi....!

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
04.06.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Silloin kannattaa matkustaa. Eli lokakuussa.

Vierailija
2/6 |
04.06.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

olin siellä 4-v sitten maaliskuussa ja siellä oli koko ajan yli 30 lämmintä. Oltiin puerto ricossa ja siitä sanotaan et on kanarian aurinkovarmin paikka

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
04.06.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja maaliskuussa.

Hyvä tuuri on aina ollut.

Kaikkien sinne tehtyjen matkojen jälkeen niin kerran on satanut yhtenä päivänä. Satoi kyllä melkein koko päivän:)



Suosio meille ainakin siinä, että ei ole muita kohteia mikä meitä kiinnostaa.

Kiitos ei kaukomaat, Jordania, Egypti, Dubai jne.

Vierailija
4/6 |
04.06.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Päivälämpötila on silloin ollut noin 20 asteen paikkeilla. Eihän se vielä mikään uimarantakeli ole, mutta ainakin minä olen nauttinut siitä, kun keskellä talvea on voinut liikkua ulkona T-paidassa ja shortseissa. Lisäksi on päässyt juoksemaan lumettomilla ja jäittömillä teillä. Minä en edes nauti mistään uimarannalla makoilusta.



Meille muuten opas kertoi, että suurin sesonki saarilla on kesällä. Espanjalaiset tulevat silloin sinne pakoon Espanjan helteitä.

Vierailija
5/6 |
04.06.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

esim ei oikeastaan sada... ja varmaan mukava sää syksyllä. Me ollaan jollain niillä saarilaa aina hiihtolomalla...20-25 astetta ollut aina ja näinä Suomen viime talvina se on kyllä ollut henkireikä, joka on kuitenkin aika lähellä:)

Vierailija
6/6 |
04.06.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sää on vastannut Suomen toukokuuta, mutta myönnän, että mukana on ollut myös tuuria. Edellisellä viikolla on satanut suoraan edestä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan seitsemän seitsemän