Meikkaatko lenkille/ jumppaan?
Mietin vaan kun aamulla tuli meikeissä vastaan lenkkeilijä. Peseekö se kasvoja lenkin jälkeen? Eli meikkaa ainakin kaksi kertaa päivässä? Vai peseytyy kastelematta naamaa?
Kommentit (5)
En pese kasvoja. Urheilun jälkeen pesen kunnolla.
Minulla on juoksutrikoot, urheilutoppi, ok perse ja kiinteät pienet tissit. Jos jotakuta lenkkipolulla oikeasti kiinnostaa mahdollinen meikkaamiseni, on kyseessä varmaan joku av-mamma jolle pitäisi pillukin näyttää kun varmasti tietää sen olevan löysä rämemajava.
ennen kuin hikoilen, jotenkin ällöttää hikoilu, jos naamassa on meikkivoidetta jne.
tai jumppaa varten mutta jos olen aamulla laittanut meikkiä, en todellakaan pyyhi sitä pois urheilun ajaksi. Liikaa vaivaa.
No joo, joskus, jos olen tosi väsähtäneen näköinen, saatan laittaa jotain silmänalusiin etten näyttäisi niin räjähtäneeltä, jos menen viikonloppuaamuna jumppaan.
hikoan reippaasti, joten mikäli mulla on meikkiä naamassa, niin pesen sen pois ennen urheilua.