Millaisia sossutätejä on Iissä ja Yli-Iissä?
Kommentit (14)
Mielenkiinnosta mielipiteitä Iin kunnan sossuista.
Mua kiinnosti miksi olet kiinnostunut noiden kuntien sossutädeistä, siksi kysyin.
jyväjemmariukon marttakerhonvetäjä puolisoita? En ehkä punikkina tule sellaisten kanssa hirveen hyvin juttuun.
Kun sossu kiinnittää huomiota perhe elämään.
on se sen verran vetovoimainen ja avarakatseisten paikkakunta.
Ei sisäänpäinlämpiävä eikä kyyliä kylällä ollenkaan.
Ihan muiden syiden takia Iihin muuttaisin.
vaikuttivat niin romanttisilta, että aloin suunnitella muuttoa Työväentalon naapuriin. Olis lyhyt matka tekemään vallankumousta ja keskusta-asuminen kiehtoo.
Oulusta en saisi 500€:llä keskustasta kuin yksiön.
Ja maisemanvaihdos voisi olla kiva.
työväenlaulut ja se aatteenpalo on niin hauskaa seurattavaa että käy viihteestä.
Vaikka kepulaisia kiusatakseni voisin työväentalolla notkua.
lappaa enemmän porukkaa mitä seuroihin tai nuorisoseuralle.
Vappumarssikin Iin keskustan läpi saa kepulaiset ärsyyntymään.
Oot kyllä hehkutellut täällä painoindeksiäsi, mutta ei sussakaan varmaan kolmen ihmisen massaa enempää ole, eikä ylipaino kuitenkaan faktisesti tee susta useampaa henkilöä.
meikäläinen ainakin kaks-kolme ihmistä sisältää. Pitääkin ilmoitella kelalle, että eläkkeenkin saavat sit maksaa kolminkertaisena.
Ja nyt jos lähtis kasaamaan eilen eläkerahoilla ostettuja Ikean kamoja.
Enempi sitä kiinnostaa työskentelymahdollisuudet ja palvelut Iissä. Olet sitten vissiin joku mielneterveys ja päihdeongelmainen YH, vai? Mene ihmeessä siine Iihin. Älä ainakaan Kempeleeseen muuta. Mutta tiedoksi, että lastensuojelu siellä toimii kuten muissakin piakoissa, pienellä kylällä oikeinkin tehokkaasti.
t. entinen yli-iiläinen