Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko paikalla muita joilla paniikkitaipumusta?

Vierailija
01.02.2009 |

Itsellä taas vuosien tauon jälkeen lievä lääkitys aluillaan. Onko muita, joille iskee selittämätön ahdistus, jolle ei löydy kunnon syytä (ei ainakaan ilman jotain syväterapiaa....)? Ja siis olen koulutettu, säännöllisesti töissä vailla sairaspoissaoloja, perhe on jne. jne. ja kukaan ei taatusti päällepäin uskoisi, mikä rumba sisällä käy :( :/. (Tämä siis ei tarkoita sitä, että olisin parempi, koska olen koulutettu vaan lipäänsä viittaan siihen, että kaiken pitäisi olla hyvin enkä periaatteessa ole joutunut luopumaan mistään paniikkitaipumuksen vuoksi...mutta...) Vaikka en ole joutunut luopumaan perusasioista, niin se onni on välillä kateissa johtuen juuri tästä selittämättömästä ahdistuksesta...Muita?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
01.02.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla on varmaan paniikkitaipumus. Mulla on kyllä selvä laukaiseva tekijä ollut sairaus, jota ei heti osattu diagnosoida. Pitkäaikainen epävarmuus laukaisi siis paniikkihäiriön ja nyt siitä on vaikea päästä eroon, kun olen oppinut reagoimaan tietyissä tilanteissa paniikilla. Se on kait jonkinlainen ehdollistuminen. Mulla on myös koulutus, vakituinen työ ja perhe. Moni ei varmaan uskoisi, että mulla on paniikkihäiriö.

Vierailija
2/2 |
01.02.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen korkeasti koulutettu, mulla on perhe ja vakityö. Nyt on hyvä kausi, mutta taustalla on aina pelko, milloin paniikkikausi taas alkaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kahdeksan neljä