Kysy pirihuoralta. Mitä vaan.
Kommentit (15)
tosi tuskallista. Jotkut ei suostu käyttämään liukuvoiteita lainkaan mutta yleensä maksavat sit kans enemmän. Monta kertaa vuotanu verta.
Paneeko sua lihavat vanhat äijät peppuun?Miltä se tuntuu?
joka on meillä telkkua kattomassa. äijät vaan sopii keskenään ja meikä revitään tukasta ottamaan suihin.
Kauanko olet valvonut enimmillään yhteen kyytiin? Entäs kauanko olet nukkunut yhteen kyytiin?
Vanhoja on voinut olla, mutta jollain sairaalla tavalla kama pitää nuorekkaana. Siis vanhentaa ja nuorentaa ja samaan aikaan. Välillä on tosi vaikea tietää jonkun ikää.
kai tiiät sen itekin. omasta halusta se lähtee. tottakai surkea tilanne, järkyttävää. mut kun sanoitkin et ei oo motivaatiotakaan lopettaa, niin oikeesti voit syyttää vain itseäsi. kamalaa. jos todella haluaisit, niin sua auttais monet tahot. tiiät varmaan että ei hyvää seuraa jatkossakaan, jos jatkuu.
mee takas nukkumaan ja muista ottaa lääkkeesi
Ja millainen idiootti kundikaverisi on jos repii sut tukasta imemään kaverinsa tuubia? Vai ettekö vain välitä, johtuen huumeista? Mitä tunnet poikaystävääsi kohtaan? Onko sulla yleensäkään tunteita, tai poikaystävälläsi?
Mites pirihutsulla on varaa nettiin???
Yhteiskunta auttaa alkuun. Kun pyydät, saat apua!
tuota, että revitään hiuksistaan ottamaan muna suuhun. miten voi elää noin????????? eikö jo tuo pelkästään riitä motiiviksi yrittämään jotain muuta???????? tietysti jos on niin pahassa huumekoukussa niin ei kai sitten..
Toivottavasti tää on oikeasti provo eikä totta!
Teimme 5 vuotta töitä sen eteen että saimme autettua siskoni irti piririippuvaisuudestaan
Nyt näyttää hällä elämä paremmalta ja on oikeasti rakasta ja hyvä mies, eikä käytä enää huumeita!!! Luojalle kiitos siitä!
tää voi olla provoiluu mutta tää voi olla myös totta.
Itse olen nähnyt työssäni ja myös kaveripiirissäni ihan tuollaista samaa touhua, no, en siis ole ollut todistamassa sitä huoraamista mutta se on kuitenkin " helppo" ja nopea tapa ansaita rahaa sillon kun huumeet on jo sumentanut arvostelukyvyn ja millään muulla ei ole enää merkitystä kuin sillä mistä ja millon saa seuraavan annoksensa..
Mulla olis kysymyksiä sulle:
Minkä ikäinen olet?
Koska sait vauvasi?
Yritettiinkö sinua saada korvaushoitoon raskausaikana?
Oletko ajatellut viettäväsi loppuelämäsi tuolla tavalla?
itse kuuntelen tällä hetkellä vauvani jokeltamista kun hän leikkii lattialla jumppalelullaan, enkä voi olla ajattelematta sitä, että on todella sääli ettet sinä koe tätä onnea vauvasi kanssa. Tämä se on PARASTA HUUMETTA IKINÄ! :)
Onnea sinulle eläsi poluille, toivottavasti löydät sen oljenkorren mihin tarttua ja pääset taas " elävien" kirjoihin. Tuolla taustalla se on varmasti vaikeeta enää lähteä edes yrittämään mitään kun itsetunto on jo niin pohjassa mutta kyllä se sieltä nousee kun annat itsellesi anteeksi ja huomaat että muutkin antavat, kunhan vaan näkevät sinunkin yrittävän tosissasi.
Tsemppiä!
Ikävää kun et edes lapsesi takia päässyt kuiville :(
T: äiti joka lopetti narkkaamisen vauvansa takia.