Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Voi mikä fiilis!!!

13.03.2007 |

Just juoksulenkiltä tulin. Pitkän talven jälkeen on taas juoksukärpänen purrut ihan kunnolla. Oli ihana fiilis, ja kevättä ilmassa. Mietin, että kyllä liikunta nostaa elämänlaatua tosi nopeesti!!!



Vastaan juosta hölkytteli vanhempi täti, ja siitä sain oikein kunnon motivaation ja päätin, että täytyy treenata sillai, että vielä seitsemänkymppisenäkin tossua vaan toisen eteen... Kunhan ei vaan rollaattorin kanssa tarvitse pinkoa vanhainkodin käytävillä. :)

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
04.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kurjaa, ettei kukaan ollut tätä iloviestiä kommentoinut, 116 lukijaa oli kuitenkin ollut..., pöh!



Eikös ole hieno fiilis, tunnistan itsessäni tuon saman! Sunnuntaiaamuna juoksin 90 minsaa esikoisen ajaessa pyörällä vieressä. Tuli sellainen jess-olo heti aamusta. Kyllä muakin motivoi tuo vanhuuden ajattelu jo nyt vaikka siihen onkin onneksi vielä aikaa! Täällä lähistöllä asuu yks 75-vuotias, joka käy säännöllisesti hölkkälenkillä ja se vasta on hatunnoston arvoista mun mielestä!

Vierailija
2/2 |
05.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Keväästä ja varsinkin auringonvalosta saa uutta energiaa. Tykkään kaikista vuodenajoista,mutta keväästä eniten,kun kaikki herää eloon ja itselläkin on energinen olo:)



Oon muuten pannut merkille,että nykyään vanhemmat ihmiset taitaa liikkua enemmän kuin nuoret!?

Tosi paljon näkee nimittäin vanhempia (juuri niitä 70-kymppisiäkin) hiihtämässä,pyöräilemässä,juoksemassa,sauvakävelemässä...ja nuoria vähemmän. No salilla/jumpissa taitaa tosin olla jako vähän toisin päin:)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kuusi yhdeksän