Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Fisher-Price Little People leluista

18.12.2007 |

En tykkää näistä uusista versioista, joissa on ukkeleissa jos jonkinlaista karvaa sun muuta höttöä, tarkoitan näitä " touch & feel" versioita. Pienellä vauvalla ne on suussa eikä sitten kovin kivoja leikeissä myöhemmin, kun karvat on kuolattu takkuun. Meillä on Little People Animal Sounds Farm, juurikin se vanha " karvaton" versio. Haluaisin ostaa muitakin osia karvattomina versioina, nämä lelut on olleet meillä tosi tykättyjä, isommatkin lapset (esim omieni 6-vuotias serkku) tykkää leikkiä niillä ja käyvät tosiaan 1-vuotiaasta alkaen.



Saakohan niitä karvattomia, vanhempia versioita, mistään kaupoista enää? Onko näkynyt? Esim. Little People Ramps Around Garage ja LP Sweet Sounds Home, ja nimenomaan EI touch & feel versiona pitäisi löytää. Eilen löysin LP Fun Sounds Train pakkauksen yhdestä halpakaupasta ihan sattumalta ja ostin tietty pojille jouluksi. Siinä on maatilan puoleiset aidat ruskeat, onkohan se vanhempi versio kuin se jossa maatilan aidat on harmaat " kiviaidat" ?



Jos joku on lapsilleen keräillyt näitä tai muuten osaa vastata kysymyksiini niin kiitän etukäteen! :)



Voisin myös ajatella ostavani käytettynä (hyväkuntoisena) jos en löydä uutena mistään, eli jos nurkissa pyörii tarpeettomina niin ilmoittaudu. :)

(myös yksittäisi osia olisin kiinnostunut ostamaan hyväkuntoisina mm. maatilan traktorin peräkärryineen, hevosen kärryineen, varsan jne.)

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
19.12.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

ainakin minimani myi tuota Little People kotia, sitä vanhaa versiota.

Vierailija
2/5 |
19.12.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

kyllähän karavttomia löytyy, ehkei kuitenkaan kaikkia. FP:llä on myynnissä sellaista 3 kpl " putkilopakkausta" ja niitä on myynnissä useaa eri versiota, paketeissa on sekä ihmisiä että eläimiä. Lisäksi olen toinen, erimallinen 3 " ukkelin" pakkaus ja niissäkin vaihteleva sisältö. Nämä kummatkin versiot olivat karvattomia, hinta 8,90 e Citymarketissa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
19.12.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Juuri eilen näin Citymarketissa tuon vanhan version nukkekodista, jossa taitaa olla vain yksi (kissa) jossa karvoja, muut tavallisia ukkeleita. Oletko muuten katsonut www.mytoys.de ja www.amazon.co.uk, siellä on valikoimassa sellaisiakin mitä ei ole tainnut Suomen liikkeisiin tulla, esimerkiksi aivan ihanat jouluiset pukit ja seimiasetelmat!

Vierailija
4/5 |
19.12.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

en edes tiennyt karvaisista ukkeleista mutta kuullostavat kamalalta. meillä eivät pikku ihmiset ole olleet kummankaan pojan suosikkeja mutta paljon huutonettiä käyttäneenä tiedän, että sieltä löydät mitä tahansa ja hyväkuntoisensa. Hakusanaksi vain little people ja voit valita. Koko ajan tulee lisää tavaraa enkä koskaan siellä vielä ole lukenut mistään karvaisista mitään kas vähän vanhempaa versiota mutta sitähän sinä haetkin. Kaikille huutonetin kammoajille voin sanoa, että homma toimii itse olen pojille huutanut kaikki joululahjat uusia ja käytettyjä ja olen ollut tosi tyytyväinen.

Vierailija
5/5 |
19.12.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kiitos vastauksista ja vinkeistä! :)

Taisinkin jo löytää sen nukkekodin, vanhan, kokonaan karvattoman version yhdestä nettikaupasta. Nyt vaan mietin ostanko sen vai yritänkö etsiä Ramps Around Garage:n jota keskimmäinen poika toivoo kovasti pukilta. (poika löysi kuvan maatilan mukana tulleesta vanhasta esitteestä eli juuri se vanha malli kyseessä, näytin uudemman kuvaa niin poika sanoi kaksivuotiaan ehdottomuudella " ei halua tuo, haluaa tämä" osoittaen sitä vanhaa tallia... :D Kiva kun ollaan yhtä mieltä.

Pitää tutustua noihin linkkeihin ja huutonettiäkin voisin kokeilla.

Mukavaa joulunodotusta kaikille!