Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Hcg-arvoista

29.01.2007 |

Tänään sain kuulla, että arvo oli pp14 865. Aika korkea? Onko tuo nyt hyvä juttu vai voiko noin korkea arvo ollakin esim. tuulimunasta tai alkion väärästä paikasta johtuvaa...? Kaksi alkiota siirrettiin, joten olisiko kyse siitä, että molemmat ovat mahdollisesti kiinnittyneet? Millaisia arvoja teillä on ollut?

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
31.01.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Korkea hcg ei viittaa millään muotoa tuulimunaan tai kohdunulkoiseen, niissä päin vastoin hcg-arvo on usein miten viitearvoa alhaisempi. Tuplaraskauden mahdollisuudesta tuo arvo mielestäni sen sijaan vahvasti kertoo ;) Mulla oli hcg pp 14 375 ja tuplat tuli ;) Hcg:n määrään vaikuttaa käsittääkseni myös alkioiden ikä siirtohetkellä? Nämä tuplat olivat siirrettäessä kahden päivän ikäisiä PAS-alkioita. Esikoisen aikoihin pp 15 hcg oli 648 ja PAS-alkio siirrettäessä kolmen päivän ikäinen.



T. Cikuriina, esikoisprinsessa 4 v ja tyttö sekä poika 11kk



Vierailija
2/7 |
31.01.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

HCG arvot ei selvästi kerro paljon... Minulla oli pp 14 HCG 230, ja pelkäsin jopa että raskaus olisi tuulimuna/kohdun ulkoinen kun oli suht alhainen. Kaksosia en osannut ikimaailmassa kuvitella odottavani!



Minulle siirrettiin siis yksi alkio, joten siksi tuo kaksosuutinen oli todella jymyuutinen, jopa lääkäri oli tippua tuoliltaan ultratessa (todettiin siis rv 9, ekassa ultrassa rv 7 ei vielä näkynyt kuin yksi).



Että näin meillä, identtiset tytöt tulossa, ja minä hetkenä hyvänsä :)



Onnellista odotusaikaa, tulehan sitten kertomaan kertomaan mitä siellä masussasi kasvaa!



- avellana rv 35

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
03.02.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jännittää kamalasti eka ultra, joka on VASTA kahden viikon kuluttua! Mä haluaisin tietää asian jo nyt... No täytyy keksiä jotain muuta ajateltavaa. Silloin viikkoja olisi tuo 7 kasassa, joten ei sitten ehkä välttämättä edes silloinkaan selviä. Meillä siirrettiin kaksi pas-alkiota, joten eihän sitä tiedä, vaikka olisi sitten vaikka kolmoset tulossa.... Hui ; )

Vierailija
4/7 |
25.02.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

onko tuplat tulossa? Kiinnostaa niin kauheasti kun mullakin oli hcg 324 pp12. Mulla ultraan on vielä aikaa viikko.



-Nevalaine-

Vierailija
5/7 |
26.02.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllähän se ultra oli ja tuplat tulossa = ) Huonovointisuuskin on ollut sitä luokkaa, että huh huh. Onnea sinnekin ultraan ja tulethan kertomaan sitten näkymät = )



Vierailija
6/7 |
05.03.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Yksi vaavinalku köllötteli masussa. Siis ei meille tuplia.

Hyviä vointeja sulle ja vauvoille ;)



Nevalaine

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
05.03.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hyviä vointeja myös Sinulle ja vaaville!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan yksi kaksi