Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Mam ultivent-pullo

31.08.2007 |

Pitääkö pohjasta eli siitä venttiilistä kuulua ääntä, kun vauva imee pullosta? Alkuun siitä kuului, muttei enää. Laitanko venttiilin väärin esim. liian tiukkaan? Nyt selvästi vauva päästää tutista irti, että ilma virtaa pulloon ja on helpompi juoda.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
31.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä ei ainakaan kuulu ääntä ellei venttiili ole juuri pesty ja hieman kostea. Muuten auttanut meillä tosi hyvin noihin ilmavaivoihin, mutta nyt ei muut pullot tahdo kelvata. ;)



bicci

Vierailija
2/2 |
02.09.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos vauva päästää imiessä irti tutista niin löysää vähän tuttiosan kierteitä. Sitä osaa ei tarvitse vääntää tiukkaan kiinni, sen verran vaan ettei vuoda.

Pohjaventtiilin pitää olla kyllä kunnolla kiinni, muuten tulee maidot syliin.

Imiessä kuuluu välillä pieni ääni, välillä taas ei mutta kun ne tuttiosan kierteet ei ole liian tiukassa, tulee korvausilmaa jolloin imemisotetta ei tarvitse päästää irti :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla