Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Paljonko vaihtokassaa mukaan lastetarvikekirpparille?

29.11.2007 |

Hei,



En ole ikinä ollut myymässä kirpparilla, mutta nyt kuopuksen jälkeen saa kaikki lastentarviikkeet kohta (toivottavasti!) kyytiä lastentarvikekirpparilla!



PALJONKO KANNATTAA VARATA VAIHTOKASSAA MUKAAN?? Ja minkä verran mitäkin seteleitä/kolikoita? Kerrohan noviisille kun ei ole minkäänlaista kokemusta kirppareilla myymisestä. .. Olisihan se nimittäin harmillista olla myymättä puuttuvan vaihtorahan takia - toisaalta on finanssit vähän hiekoilla (enkä viitsisi muutenkaan turhan isoja rahoja rahdata mukaan).



Kiitos neuvoista jo etukäteen :)

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
29.11.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

ONNEKS harva tarjoaa parin euron ostosta esim. 50e:n seteliä. Kolikoita ja muutama seteliraha varmaan 50e edestä luulis riittävän. Sittenhän (toivon mukaan;)) myynneistä saa lisää " vaihtorahaa" .

Jos haluaa, niin jotain pieniä muovipusseja voi varata vähän mukaan, on kiva ostajalle antaa sellainen " kaupanpäälle" :)

Mukavia ja onnistuneita myyntihetkiä!:)

Vierailija
2/2 |
29.11.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Missä on nyt yleenäskin kirppiksiä? Muutamia juttuja olisin vailla pojalleni, mutta kun ei nyt taida paljon kirppiksiä olla.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla