Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Itkuhälytin?

14.08.2007 |

Muutimme maan tasalle ja nyt olisi itkuhälyttimellä töitä.



Mikä merkki, mikä malli?



Niitä on kaupoissa IHAN LIIKAA :)



Hyviä/huonoja kokemuksia otetaan ilolla vastaan!



Kiitti :)

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
14.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mallia en nyt muista, mutta sellaisia myydään esimerkiksi Prismassa, hinta noin 80 euroa. Hyvin toimiva ja luotettava, lähetin ja vastaanotin toimivat sekä paristoilla (ladattavilla akuilla) että verkkovirralla. Ehdoton on merkkiääni, kun vastaanotin ei saa hälyttimeen yhteyttä. Ei voi kuin suositella.

Vierailija
2/3 |
14.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja myös painotan, että pattereiden lisäksi pitää toimia myös verkkovirralla ja tietty verkkovirran lisäksi pattereilla. Siis molemmat yksiköt. Jossain mallissa se vauvan ykskkö toimii vain verkkovirralla. Aika vaikea keksiä ulkonukutuspaikkoja, johon saa myös sähköä (jos ollaan esim kyläreissulla tms). Ja jos ne toimii pelkillä pattereilla, niin ainahan ne on väärään aikaan tyhjät!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
14.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hyvä kantama, toimii akuilla (ladattavat, erittäin pitkäikäiset -meillä kestäneet jo 5vuotta..) tai verkkovirralla. Saa myös autolatausjohdon mökki-reissuelämää varten. Pieni ja kompakti koko. Paljon vaihtoehtokanavia, niin ei toiset laitteet häiritse. Ilmoittaa väloin ja äänin vauvan itkut sekä äänimerkillä, jos laite ei saa yhteyttä toiseen! Ainoa ' heikko' lenkki on antenni, nostettava radioantenni-tyyppinen. se voi mennä käytössä poikki esim. rattaista nostotilanteessa.. (kokemusta on - kuuluu silti ihan hyvin vaikka lähettimen antenni on meillä poikki). Kuuluu kyllä sopivalla etäisyydellä ilman antennipiuhan kokonaan nostoakin eli kun se antenni on kasassa ja suojattuna.