Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Munkkiniemen päiväkodeista tietoa?

31.08.2006 |

Päivähoitoasioita pähkäilen ja kysynpä täältäkin millaisia omakohtaisia kokemuksia löytyy Munkkiniemen päiväkodeista? Entä oletko kuullut jostain alueen päiväkodista kehuja/haukkuja? Kiitos jo etukäteen!

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
31.08.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Omat lapset ruotsinkielisessä päiväkodissa ja ollaan oltu tyytyväisiä. Paitsi että kuten lehdissäkin on nyt kirjoiteltu, on huutava pula ruotsinkielisestä henkilökunnasta, hoitajat vaihtuu koko ajan. Onneksi lapset ovat ihan turvallisin mielin silti, kun on tuttu paikka ja tutut kaverit. Eivät ole reagoineet joitajien vaihtumiseen.



Suomenkielisestä puolesta olen leikkipuistossa muilta äideiltä kuullut, että Munkiseudulla jonot ovat päätähuimaavan pitkät eikä hoitopaikkaa tahdo irrota. Malminkartanoon saakka ohjataan. Mutta tästä on jo yli vuosi aikaa, kun tämän kuulin.

Vierailija
2/2 |
01.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Suomenkieliseen päiväkotiin olemme hakemassa, erityisesti kiinnostaa puistotien päässä oleva pk (" koneen puistossa" ) ja Kaartintorppa, eli varsinkin näistä (ja muistakin suomenkielisistä) jos löytyy sisäpiiritietoa, niin kiitollisena otan vastaan!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla