Baby joggerit, kokemuksia?
eikai tämä nyt varsinaisesti tänne palstalle enää kuulu, mutta kyselen nyt taas kerran tuplista. eli onko kenelläkään kokemusta Baby joggerin tuplista tai edes saman merkin yhden mentävistä vaunuista? ajateltiin hommata tollaset tuplat (city doublet), kun näyttävät aika päteviltä, mutta en ole nähny sellasia missään livenä... leveys olisi tosi näppärä, 76 senttiä, ja pyörät on isot ja etupyörät kääntyy. eikä hintakaan ole ihan kamala.
toivottavasti joku jaksaa vastailla... :)
Kommentit (4)
vauvalle ja 1v9kk lapsille. :) huhtikuussa laskettu aika, joten kesää vasten käytössä...
Siis joo nuo rattaat on loistavat tuplat. Saakohan niihin oman kopan nykyään vauvalle? Kun meillä oli nuo, niin laitoin meidän toisten rattaiden pehmeän kantokopan niihin viispistevöihin kiinni. (pehmeestä kantokopasta kannattaa ottaa kova pohjalevy pois, kun se hiertää kankaat puhki sieltä pohjasta)... No mut siis ihanat rattaat...selkänoja säätyy portaattomasti, kevyet työntää, mahtuu kaikista ovista (ainakaan itse en löytänyt ovea mistä ei olisi mennyt), kääntyy paikallaan, menee niin kaupungilla kun lenkilläkin (juoksin jopa noiden rattaiden kanssa). Aika iso kiloraja...meillä molemmat viihty nois rattaissa. Vähän huono tavarakori, mutta kyllä sinne jotain sai (samoten jotain sai niihin selkänojien pussukoihin). Vauvan kanssa pakkasilla jäin miettimään onko kylmä...itse kun ostin talvivauvalle ja sisarukselle, joka oli silloin reilu 2vee. Mulla kun oli tosiaan se pehmeä koppa niin se jää pakkasella aika avonaiseksi...kuomun reunoissakin kun on hengitysläpät...ite sit laitoin ihan vaan kunnon pyyhkeen eteen, että kopassa pysy plussaa :) Kevät vauvalle ja iso sisarukselle voisin itekin vielä ne ostaa...talvivauvalle en...isommille kaksosille yms. ostaisin heti. Ihan loistavat menopelit. Ainut mutta oli tuo talvivauva!
Sori järkyttävä pötkö sepostus, mutta kirjoitin mitä mieleen tuli :)
kiitos tosi paljon kun jaksoit vastata! :)
tilasinkin iteasiassa sellaset jo näytille meille, tulevat ens viikolla. sovittiin myyjän kanssa että maksan laskun ja pidän rattaat jos halutaan ne, tai sitte palautan ne. että täytyy nyt kattoa vielä miltä näyttävät luonnossa, mutta ainakin siis sun kokemusten ja lukemani perusteella voisivat olla hyvät. ja kiva kuulla että lenkkeilykin onnistuu noitten kanssa. :)
Minkä ikäisille tulisi käyttöön ja milloin?