Söin juuri 250g halloumia, keksipaketin, donitsin ja karkkipussin
Aloitin 3 viikkoa sitten elämäntaparemontin pt:n avustuksella, ja kilojakin on lähtenyt kiitettävästi. Tänään kuitenkin menin töiden jälkeen nälkäisenä ja vittuuntuneena kauppaan, ja hetken mielijohteesta ostin kaikkea mitä mieli teki, ja söin nuo kaikki alle puolessa tunnissa. Nyt on oksettava olo, mutta sitäkin suurempi on morkkis. En kehtaa kertoa pt:lleni repsahtaneeni näin pahasti, ja tuntuu, että koko kolmen viikon työ on tehty täysin turhaan.
Kommentit (10)
Yksi repsahdus ei haittaa. Kunhan et jatka ahmintaa tai syöpöttelyä. Mene lenkille, vaikka ihan vaan kävelylle. Syö terveellisesti loppuilta ja huomenna taas ohjeiden mukaan.
Kai söit edes salaattia halloumin kanssa? Mmm, salatti paahdetuilla kurpitsansiemenillä ja paistetulla/grillatulla halloumilla....
Miten joku pystyy syömään noin paljon?? Mulle riittää pieni siivu tai pari halloumia salaatin kanssa mutta 250gr. Ja vielä keksejä, donitsi yms. Mä otan yleensä kahvin kanssa 1 keksin, se on ihan tarpeeksi tällaiselle normisyöjälle (ei siis laihduttaja)
Ei tuo sun dieettiä kaada mutta ihan hyvä että tuli morkkis ja huono olo - ei tule ihan heti ahmittua lisää!
Mulla tulis paha olo noista makeista jutuista, mutta halloumi menis kevyesti :) Tulipa nälkä!
[quote author="Vierailija" time="10.04.2015 klo 19:12"]Miten joku pystyy syömään noin paljon?? Mulle riittää pieni siivu tai pari halloumia salaatin kanssa mutta 250gr. Ja vielä keksejä, donitsi yms. Mä otan yleensä kahvin kanssa 1 keksin, se on ihan tarpeeksi tällaiselle normisyöjälle (ei siis laihduttaja)
Ei tuo sun dieettiä kaada mutta ihan hyvä että tuli morkkis ja huono olo - ei tule ihan heti ahmittua lisää!
[/quote]
En ole ap, mutta olen entinen ahmimishäiriöinen teini. Paino oli pahimmillaan alle 43kg (pituus vähän päälle 160cm) ja noi ap:n jutut oli pahimpaan aikaan pelkkää aloittelua... Niiden lisäksi olisi mennyt helposti puolikas pussi paahtoleipää, sipsejä, 500g-1kg irttareita, jäätelöä, limsaa 2-3l jne jne jne. Sain lopetettua vasta, kun sydänvaivat iskivät kunnolla päälle ja yksi päivä romahdin täysin. Nyt en enää ahmi ja painokin on 47-48kg, vaikka lääkäri käskee nostaa 55-kiloon. Pikkuhiljaa.
t. 16v
Jokainen repsahtaa joskus. Sille ei voi enää mitään. Tästä eteenpäin taas tsemppaat, ei yksi repsahdus kaikkea pilannut.
Onneksi olkoon.