Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Mies työnorja, mites muilla?

Vierailija
09.04.2015 |

Mies lähtee aamulla töihin klo 8 aikaan ja tulee kotiin klo 18.30-19.30 (45 min työmatka) olen niiiiin vittuuntunut siihen että mies tekee JOKA päivä 15-30 min "ylitöitä" ja välillä hän on yli tunninkin ylitöissä. Hänellä on 12h sisällä tunteja. Olen USESTI pyytänyt, että voisiko hän lähteä töistä joskus vähän aikasemmin esim. vaikka neljältä niin hän olisi kotona vähän ennen viittä, niin voisin minäkin joskus päästä ihmisten aikaan vaikka jossain käymään esim. kaupoilla, juoksemassa kaverin kanssa lenkillä. Mutta HANKALAA on! kun oikein ruinasin viikon verran että lähtisikö hän aikasemmin (käyttäisi vaikka vähän noita sisään tehtyjä tunteja tms) joku päivä niin hän teki normipituisen työpäivän, eli ei tehnyt yhtään ylitöitä! :D joka kuittaantui seuraavanpäivän tunnin pidemmällä päivällä! AAARGGHHH! Ärsyttää vaan että jos on palkkalistoilla töissä 40h/vko sopparilla ja kiinteällä kk palkalla (ei provisiolla) niin en oikein tajua että miksi pitää omistautua sille työlle täysin! Lisäksi duuni meilejä tulee pitkin iltaa, kun markkinointipäällikkö kuulemma tekee töitä iltaisin niin laittaa sitten palaveri yms meilit sitten aina illalla klo 20.00-23.00 aikaan. Ja ne täytyy sitten vielä kotona iltaisin lukea, että tietää seuraavanpäivän systeemit...  Kun noista eileistä kysyn että eikö niitä voisi lukea vasta seuraavana aamuna TÖISSÄ TYÖAJALLA niin hän loukkaantuu ja sanoo että kyllä hän saa meilinsä lukea koska hän haluaa... plääh. onko muilla samanlaista?

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
09.04.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miehes on ahkera. Ota mallia. Mies21

Vierailija
2/7 |
09.04.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Norja mies minullakin, mutta norja enemmän vapaa-ajalla. Sellainen lomanorja.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
09.04.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Moi, kuulostaa ihan normaalilta työelämältä vuonna 2015. Meillä lähdetään aamu seiskalta samaan aikaan töihin. Sitten tsekataan päivän mittaan kumpi hakee lapsen hoidosta neljän aikaan. Yleensä Se kummalla on kiireisempää niin sitten jää rauhassa töihin ja tulee sitten kahdeksan-yhdeksän aikoihin kotiin. Tätä Se vaan nykyään on.

Vierailija
4/7 |
09.04.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Suomessa on paljon miehiä, jotka eivät käy lainkaan töissä. Siitä vaan valitsemaan. Meillä on aikaa naiselle ilman turhia sitoumuksia ja aikatauluja.

Vierailija
5/7 |
09.04.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Toisille töitä liikaa, toisille ei ollenkaan.

Vierailija
6/7 |
09.04.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

6:n tunnin työpäivä, heti.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
09.04.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eihän alle kahentoista tunnin työpäivä oo vielä mitään.