helsinkiläiset pinnallisia ja huonot käytöstavat
Olen huomannut että suurin osa on itsekeskeisiä ha pinnallisia , en pidä ajatusmaailmastakaan.. parempi pysyä kehä3 ulkopuolella!
Kommentit (5)
Eiköhän täällä Helsingissä ole monia aika erilaisia piirejä ja ihmisiä. Kannattaa valita seuransa vähän tarkemmin ihan joka paikkakunnalla/kaupungissa.
Ja näin pääsi alkamaan 12 458. erä ottelussa Helsinki vs. Muu Suomi. Armoa ei anneta eikä pyydetä. Omaa ei juuri puolusteta, mutta vastapuolen niskaan kaadetaan kaikki loukkaukset ja törkeydet, mitä vain mieleen tulee.
Oi niitä aikoja, kun aiheena oli vain parketti vs. laminaatti ja kiihkeät sodat siitä saako lapselle antaa velliä.
Vahvimmat mielipiteet Helsinkiläisistä on näillä aina vaan harvinaisemmilla maalaisurpoilla jotka ei ole koskaan paikalla käyneet.
Mistä olet sinne muuttanut? Oulusta?