Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

inkivääritahna

Vierailija
18.01.2015 |

Kysästääs täältä. Kävin kaupassa, tarkoituksena oli tehdä huomenna redcurrylla maustettua kanaa kookosmaitokastikkeessa. Mutta kotona huomasin ottaneeni redcurryn sijaan vahingossa inkiväöritahnaa. En ole kosktätä käyttänyt. Saiskohan siitä varioitua samankaltaista?
Kiitos

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
18.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="18.01.2015 klo 19:51"]

Kysästääs täältä. Kävin kaupassa, tarkoituksena oli tehdä huomenna redcurrylla maustettua kanaa kookosmaitokastikkeessa. Mutta kotona huomasin ottaneeni redcurryn sijaan vahingossa inkiväöritahnaa. En ole kosktätä käyttänyt. Saiskohan siitä varioitua samankaltaista? Kiitos

[/quote] Ei, sitapaitsi nuo valmistahnat ovat teollisen kamalan makuisia. Saisitko tehtya valkoista leipaa ruisjauhoista?

Vierailija
2/3 |
18.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos teke redcurrya itse, mitä siihen tulee?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
18.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Voi olla yksi ainesosa curryssa, mutta ei mitenkään aja samaa asiaa. Rutkasti lisää mausteita tarvitset.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi neljä yhdeksän