Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Fb-tykkäilyistä....

Vierailija
20.12.2014 |

Mitä mieltä? Kaveri osoittelee mieltään tämän tästä jättämällä tykkäämättä kaikesta jakamastani. Aluksi en välittänyt mitään, ajattelin että siinäpähän oikkuilee. Mutta nyt alkanut ottaa pikkuhiljaa pannuun. En taas ymmärrä, mistä on vetaissut herneen nenään. Annoin lapsellensa vaatteita ilmaiseksi. Ehkä siitä sitten. 

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
20.12.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

No nyt on kyllä vakava paikka. 

Vierailija
2/5 |
20.12.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos se EI vaan tykkää.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
20.12.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lähinnä siis ärsyttää tuollainen mielenosoittaminen, kun selvästi sen takia tekee tuota. Kun ei ole mitään hampaankolossa niin tykkää "kaikesta".... Se on ihan sama mulle, tykkää tai ei, mutta jotenkin lapsellista tuolla tavalla osoittaa mieltään. 

ap

Vierailija
4/5 |
20.12.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos päivityksesi eivät näy kaverisi newsfeedissä?

Oikeasti, moni on Facebookissa sen kummempaa Faceen syventymättä. Harvalla on aikaa perehtyä siihen kuka näkee mitä ja milloin. Ihan totta, elämä on muualla. Kurkkaan itse silloin tällöin päivityksiä, välillä olen ihmetellyt miksei tietty päivittele mitään, käyn hänen sivullaan ja huomaan, etten ole nähnyt päivityksiään jostakin asetus-syystä. Voi nyyh mietin puoli sekuntia, suljen facen ja jatkan arkeani. En jaksa selvittää miksen niitä näe. Pyykit odottavat pesemistä ja elämä elämistä.

Vierailija
5/5 |
20.12.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ööööö... Mä en koskaan käy edes katsomassa kuka jutuistani on tykännyt. Miksi kenelläkään pitäisi olla oikein velvollisuus tykätä kenenkään FB-jutuista? Onko hän edes käynyt fb:ssa, jos on niin juuri sinun sivuillasi? Miksi hänen pitäisi käydä niistä tykkäämässä? Jos aihe ei häntä nyt vain kiinnosta niin et kai oikeasti voi tuollaisesta vetää yhtään mitään johtopäätöksiä?!