Pistorasioista vetää
2001 rakennettu rivitalokämppä ja vetää joka nurkasta. Katon ja seinän rajassa leveä rako jonka olen itse silikonilla tiivistänyt. Nyt huomasin, että jopa puhelinpistokkeesta käy huiku. Ei helvata tätä nykyrakentamista.
Kommentit (5)
[quote author="Vierailija" time="29.11.2014 klo 19:12"]
Mun asunnossa keittiön ikkunasta vetää ihan älyttömästi vaikka laitoin tiivisteet. Kun istuin ruokapöydässä, niskassa tuntui kylmä viima. [/quote]
Veto saattaa tulla karmin ja seinän välistä, jos sieltä on jäänyt tiiviste pois.
Elämä on. Toivottavasti vetää joskus myös perseeseen.
[quote author="Vierailija" time="29.11.2014 klo 19:20"]Elämä on. Toivottavasti vetää joskus myös perseeseen.
[/quote]
juu. On vedetty. Yhtä inhaa kuin asunnon veto.
Ihan samalla tavalla veto kävi joka nurkasta ja puhelimen pistorasiasta 80-luvulla rakennetussa asunnossa (onneksi muutettiin pois pari vuotta sitten, nyt ei palele).
Mun asunnossa keittiön ikkunasta vetää ihan älyttömästi vaikka laitoin tiivisteet. Kun istuin ruokapöydässä, niskassa tuntui kylmä viima.