Pitääkö kukaan muu tietyn näköisiä naisia pelottavana?
Mulla on aina ollut joku omituinen kammo sellaisia tietyn näköisiä naisia kohtaan. :D En tajua miksi, tämä on ihan typerää, mutta minulla tulee heistä jotenkin tosi ilkeä mielikuva.
http://4.bp.blogspot.com/-IWeIkl0-HlU/UmMRv0zXV1I/AAAAAAAAGYQ/ZdoaANsWZLM/s640/girl+319+x.jpg
http://hd.wallpaperswide.com/thumbs/pretty_woman-t2.jpg
http://i34.tinypic.com/2jtn2e.jpg
Kai ne on nuo kulmakarvat... Tai sitten alitajuntaisesti tuollainen "lookki" muistuttaa minua koulukiusaajistani. :D
Kommentit (6)
Kauniita naisia, juuri minun makuuni... Jos olisit mies tilallesi olisi nimitys: homo. Nainen: kateellinen
t. mies
[quote author="Vierailija" time="09.01.2015 klo 14:27"]Kauniita naisia, juuri minun makuuni... Jos olisit mies tilallesi olisi nimitys: homo. Nainen: kateellinen
t. mies
[/quote]
Makunsa kullakin.
t. nainen
Ei noi sun linkkien naiset olleet mielestäni pelottavia. Se eka nyt ehkä vähän kun oli niin vahvasti meikattu. Mun mielestä se Ilkka Kanervan naisystävä (Elina jotain?) ja sen tyyliset luurankomaisen laihat, turhan laitetun näköiset naiset on pelottavia. Tulee mieleen Cruella deVil.
Minä luulen että ihmisillä on joku kammo minun pärstääni kohtaan, miehet eivät ole lähestyneet ja naisetkaan eivät oikein diggaa.
Joku mies on joskus pelottavan näköiseksi luonnehtinutkin. En meikkaa edes juurikaan.
No eihän pelottavan näköinen tarkoita välttämättä ettei olisi kaunis.
Musta pelottavan näköisiä ovat sellaiset kulmikkaat naiset, noidan näköiset.
Kyllä jotkut ovat ns. "pelottavia". Yleensä vaikutelma tulee vahvoista, kulmikkaista kulmakarvoista ja vahvasta meikistä.